"Że też Sodoma i Gomora nie reklamowały się jako miasta otwarte…" Ks. Kowalczyk apeluje do Trzaskowskiego

W tym roku po raz pierwszy w historii Parada Równości została objęta patronatem prezydenta miasta. Otwierając imprezę, Rafał Trzaskowski podkreślał, że zależy mu na otwartej stolicy. Do sprawy odniósł się ks. prof. Dariusz Kowalczyk, jezuita. Panie Trzaskowski. Albo nauczanie JPII o zstąpieniu Ducha i odnowieniu oblicza tej ziemi, albo wspieranie LGBT-owskich aktywistów z piórkami w stringach, którzy wykrzykują, że to oni są grupą, która odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

Albo wspieranie rodziny, albo hasła" "Małżeństwa i adopcja dzieci dla wszystkich". Że też Sodoma i Gomora nie reklamowały się jako miasta otwarte dla wszystkich...
- pisze duchowny, który w swym wpisie nawiązywał zapewne do czwartkowej debaty nad raportem o stanie Warszawy. Po tym, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił raport o stanie miasta, na trybunę wszedł szef klubu PiS Cezary Jurkiewicz, który z telefonu odtworzył fragment kazania Jana Pawła II.
 
Nie sposób zrozumieć stolicy Polski, która w 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, jeśli się nie pamięta, że pod tymi gruzami legł Chrystus z krzyżem z kościoła na Krakowskim Przedmieściu- brzmiał odtworzony fragment kazania Ojca Świętego.
 
Znajdźmy miejsce dla Chrystusa w Warszawie. Nie róbmy Warszawy ideologicznej, tylko Warszawę, która ma tradycje- powiedział na koniec swojego przemówienia Jurkiewicz.

za:www.tysol.pl