Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Edukacja seksualna za pieniądze Warszawiaków? Powstał projekt wart ponad 4,5 mln zł

"Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych" – czytamy w opisie projektu. Pomysł jest niemal identyczny jak założenia Deklaracji LGBT+ podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

 Rafał Trzaskowski Kartę LGBT+ podpisał w poniedziałek 18 lutego, w stołecznym Ratuszu, w towarzystwie przedstawicieli organizacji walczących nie tyle o równość dla osób nieheteroseksualnych, ale o szczególne ich traktowanie. Dokument zakłada działania w takich obszarach jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). CZYTAJ WIĘCEJ
Seksedukacja w budżecie obywatelskim

Pomysły zawarte w Deklaracji LGBT+ wzbudziły wiele kontrowersji, jednak dotychczas nie pojawiły się informacje dotyczące działań miasta w ramach realizacji zapowiedzi zawartych w dokumencie.

Równolegle jednak do oficjalnych działań władz Warszawy, pomysł niemal identyczny do tego przedstawionego w ramach Deklaracji LGBT+ został zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego. W opisie projektu pt. Edukacja Seksualna - dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytamy więc o latarnikach oraz warsztatach dla dzieci i dorosłych – pomysłach skopiowanych z dokumentu podpisanego przez władze Warszawy. Chociaż w projekcie nie dookreślono czy zajęcia dla dzieci mają być (jak Deklaracji LGBT+) oparte na standarach i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, na to wskazuje opis zajęć.

„Warsztaty obejmować będą miedzy innymi zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciowa (np. współczesna medycyna w walce z aids), tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, praw pacjenta, emocji, profilaktykę nowotworową, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości” – pisze autorka pomysłu.

„Dzieci i młodzież będą mogły dodatkowo wziąć udział w działaniach przez sztukę (np.: spektakle, działania performatywne, działania artystyczne i animacyjne) – działania będą poruszały tematykę przeciwdziałania pedofilii, wykorzystywania, stawiania granic, określania stref / miejsc intymnych” – czytamy dalej. Cały projekt ma kosztować 4 682 000 zł.

Nie wiadomo czy jeśli projekt zostanie przyjęty, zostanie on włączony do działań miasta w ramach realizacji założeń Deklaracji LGBT+, czy Ratusz będzie realizował swoje obietnice niezależnie od projektu „ Edukacja Seksualna - dobrowolne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Niestety nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy w tej sprawie.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.