Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poderżnięte gardło III RP

„Każdy z nas w ręku trzyma nóż, ślinią się poderżnięte gardła” – marzył o rozprawie z elitami III RP w piosence „Bal u senatora 93” Grabaż z Pidżamy Porno. W imię czyjej krzywdy, definiował w 1993 r. trafnie: „O nas zapomniała historia, po imieniu nam woła bieda, choć sprzedaliśmy wszystko, co można było sprzedać”. Jest rok 2019 i Grabaż pomstuje na PiS: „Daliśmy się zagarnąć żulom”, „chrust na stosy już się zbiera”.

A na Wp.pl wskazuje, jaki ma być prawdziwy bunt: „Przeciw światu korporacji (…) Jedni dorobili się błyskawicznie, inni miraż kapitalistyczny obserwowali na wystawach (…) bezradni byli młodzi”. Prawda! Pytanie: To dlaczego lewicowego buntu przeciw oligarchii nigdy NA SERIO nie zorganizowaliście? Bo nie byłoby juwenaliów i piosenek w radiu? Bo media zrobiłyby z Grabaża świra, jak z Kaczyńskiego i Macierewicza? Jestem piłsudczykiem, a nie endekiem, kibicowałem niezależnym lewicowym inicjatywom, ale one roztapiały się w komercyjnym szajsie. To może (bez bredni o naziolach) daj nam, człowieku, rozwalać system, skoro sam nie umiałeś? „Każdego dnia wyjeżdżam z Polski” – śpiewa Grabaż. A do Polski PiS trzy razy więcej ludzi wraca, niż z niej wyjeżdża. Daje do myślenia?

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.