Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Kler" z szansą na nagrodę Parlamentu Europejskiego

Produkcja Wojciecha Smarzowskiego znalazła się wśród 10 europejskich filmów nominowanych do nagrody LUX.

Film przedstawia zepsucie Kościoła i księży. Z produkcji wyłania się obraz Kościoła katolickiego jako źrodła zgnilizny, bogactwa i zepsucia. "Kler", który wywołał w Polsce ożywioną dyskusję na temat kondycji tej instytucji, ma teraz szansę na nagrodę LUX, przyznawaną każdego roku przez Parlament Europejski. Film znalazł się w grupie 10 produkcji wybranych przez europejskich ekspertów. Zwycięzca zostanie ogłoszony na koniec listopada.

Nagroda LUX stanowi wyraz uznania i wsparcia Parlamentu Europejskiego dla twórców filmowych z Europy. "Filmy oglądane przez jurorów były odświeżające i otwierające oczy. Znalazły się wśród nich pełnometrażowe debiuty, filmy fabularne i dokumentalne reżyserów obojga płci pochodzących z każdego kraju na kontynencie" – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zwycięski film zostanie przetłumaczony w napisach na 23 języki, jakimi posługują się państwa UE. Koszt tłumaczenia zostanie pokryty ze środków Parlamentu Europejskiego.

za:dorzeczy.pl


***
To dokumentuje kondycję...jurorów. Kiedyś mówiło się: Swoi do swoich po swoje...

Postępaki postępują.
Zgodnie z tryndem i dyrektywami. Aktualnymi.
Nic nowego. Historie się powtarzają.
Ale nie przemogą. To też wiemy. Z historii.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.