Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prezydent Bogdan Wenta nie wydał zgody na Marsz Równości w Kielcach. Powód: bezpieczeństwo

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej powiedział, że nie wyda zgody na przeprowadzenie, zaplanowanego na 13 lipca, pierwszego w historii miasta marszu równości.  Jako powód swojej decyzji podał duże ryzyko wystąpienia konfliktu pomiędzy uczestnikami parady LGBT, a 20 kontrmanifestacji, które również mają odbyć się tego samego dnia. Organizatorzy marszu równości zapowiedzieli, że zaskarżą decyzję prezydenta do sądu.

Prezydent Bogdan Wenta poinformował w środę 3 lipca, podczas konferencji prasowej, o tym, że ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Kielc odmówił organizacji Marszu Równości. Podkreślił, że decyzję swoją konsultował między innymi z policją i strażą miejską

Marsz Równości w Kielcach organizują działacze liberalnych partii (Koalicji Obywatelskiej, działaczy Lewicy Razem i Komitetu Obrony Demokracji) oraz Prowincja Równości - nieformalna grupa LGBT. Wcześniej kilkanaście organizacji społecznych, religijnych i patriotycznych również zawnioskowało do włodarza Kielc o przeprowadzenie tego samego dnia 20 marszów, w kontrze do Marszu Równości, swoich manifestacji. Wśród organizacji, które zgłosiły zgromadzenia są m.in. Instytut Historyczny, Stowarzyszenie Patriotyczne, Ruch Narodowy, Federacja dla Rzeczpospolitej i Kieleccy Patrioci.
 
Pod petycją przeciwko organizacji Marszu Równości w Kielcach zebrano ponad 6 tysięcy podpisów. „Na każdym z Marszów Równości  dochodzi do skandalicznych scen, czego przykładem są ostatnie wydarzenia z Gdańska, czy Warszawy. Nie życzymy sobie podobnych sytuacji w Kielcach” – napisano w petycji.

Przeciwko marszowi równości były tez wystąpienia samorządowców. Miesiąc temu Piotr Kisiel, radny PiS , posiadając wiedzę o zamiarze organizacji w Kielcach homomarszu, skierował do prezydenta miasta Bogdana Wenty wniosek o nie udzielenie pozwolenia na jego przeprowadzenie „Uważam, że eksponowanie swojej odmienności seksualnej w przestrzeni publicznej jest niedopuszczalne. Widok całujących się mężczyzn na ulicach polskich miast, na ulicach Kielc nie powinien być normą dla naszych dzieci” – napisał radny.

Pierwszy marsz równości w Kielcach to kolejna odsłona prawdziwej ofensywy środowisk LGBT na ulicach polskich miast. W tym roku po raz pierwszy marsz LGBT odbył się w Olsztynie, na 20 lipca planowany jest w Białymstoku.
 
Adam Białous

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.