Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kielce: manifestacja LGBT jednak się odbędzie? Sąd uchylił decyzję prezydenta

Sąd Okręgowy w Kielcach uchylił decyzję prezydenta miasta Bogdana Wenty, który nie wyraził zgody na manifestację homoseksualistów i promocję LGBT, zaplanowaną na 13 lipca. W wyroku stwierdzono, że na podstawie przypuszczeń o braku bezpieczeństwa, prezydent nie mógł zakazać przemarszu tęczowej manifestacji. Wyrok nie jest prawomocny.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej zapowiedział, że nie wyda zgody na przeprowadzenie, zaplanowanego na 13 lipca, pierwszego w historii miasta marszu homoseksualistów i zwolenników ideologii LGBT.  Jako powód swojej decyzji podał duże ryzyko wystąpienia konfliktu pomiędzy uczestnikami tęczowej parady, a uczestnikami 20 kontrmanifestacji, które zaplanowano tego samego dnia. Decyzja została zaskarżona przez organizatorów marszu LGBT.

Odwołanie od decyzji prezydenta Bogdana Wenty zostało rozpatrzone przez Sąd Okręgowy w Kielcach, który w pełni uchylił decyzję o braku zgody na organizację parady LGBT. Sędzia Renata Żak stwierdziła, że argumenty organizatorów manifestacji były zasadne. W uzasadnieniu wyroku odwoływała się do konstytucyjnego prawa wolności zgromadzeń. Dodała, że ograniczać je można jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Sąd stwierdził również, że pobudki prezydenta Bogdana Wenty, które sprawiły, że ten nie wydał zgody na marsz LGBT, były bezzasadne. Zdaniem sędzi Renaty Żak, przypuszczenia o możliwości zakłócenia porządku lub braku bezpieczeństwa nie były wystarczające do tego, aby odwołać manifestację. Prezydent miasta informując o swojej decyzji, powoływał się na opinię policji, która informowała o możliwości wystąpienia konfliktu pomiędzy uczestnikami marszu LGBT oraz kontrmanifestantami.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Kielc wystosowali petycję do władz miasta w sprawie zakazu organizacji marszu LGBT w stolicy województwa świętokrzyskiego. Pod petycją podpisało się ponad 6 tys. osób. „Na każdym z Marszów Równości dochodzi do skandalicznych scen, czego przykładem są ostatnie wydarzenia z Gdańska czy Warszawy. Nie życzymy sobie podobnych sytuacji w Kielcach” – napisano.

Marsz Równości w Kielcach organizują działacze liberalnych partii (Koalicji Obywatelskiej, działaczy Lewicy Razem i Komitetu Obrony Demokracji) oraz Prowincja Równości - nieformalna grupa LGBT. Wszystko wskazuje na to, że w związku z uchyleniem przez sąd decyzji prezydenta, 13 lipca ulicami Kielc przejdzie pierwsza w historii miasta parada homoseksualistów i zwolenników ideologii LGBT.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.