Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Edukacja wyborcza

Czy wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonej szkoły? – obłudnie pyta betonowa opozycja. Obłudnie, bo przecież nigdy tak nie było, że każdy uczeń dostawał się do najbardziej prestiżowych szkół, podobnie jak nie każdy student studiuje w Oksfordzie. Nadto totalsi zapomnieli, że

to za czasów rządów PO-PSL zlikwidowano ponad 2,5 tys. szkół, a problem podwójnego rocznika najbardziej dotknął sześciolatków, a więc najbardziej wrażliwych i bezbronnych uczniów, zmuszanych do wcześniejszego pójścia do szkoły wbrew powszechnemu oburzeniu i milionom zebranych podpisów.

Skalę błazenady rażąco przekroczyli prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która obwinia PiS o samobójstwa wśród młodzieży, i jak zwykle rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, który brawurowo wywiódł, a jakże, złamanie konstytucji poprzez pozbawienie prawa do nauki. Widać wyraźnie, że opozycja chce uczynić z edukacji oręż w nadchodzącej kampanii wyborczej, tym bardziej że we wrześniu do akcji powróci Sławomir Broniarz. Warto więc dopilnować sprawnej rekrutacji, zwłaszcza że miejsc w szkołach jest wciąż więcej niż uczniów.

Adrian Stankowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.