Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PO po stronie LGBT. Grzegorz Schetyna: najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie

Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna uznał, że w kampanii wyborczej ustawi swoją formację po stronie środowisk LGBT. - Chcemy, żeby dialog trwał stale; najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie – mówił, omawiając przyszły program partii.

Lider Platformy prezentując szeroki program partii podkreślił konieczność wprowadzenia związków partnerskich. Jego zdaniem jest na to „najwyższy czas”. Co ciekawe, jeszcze niedawno w rozmowie na antenie Radiowej Trójki przekonywał, że „nie będzie na to miejsca”. Schetyna powrócił zatem do kwietniowej retoryki kiedy obiecywał, że „jeżeli wygramy, wprowadzimy związki partnerskie”.

Oprócz deklaracji o charakterze obyczajowym, lider PO zaprezentował szereg nowych rozwiązań jakie podejmie jego partia po ewentualnych wygranych wyborach. Wśród nich znajduje się m.in. obligatoryjność referendów, wprowadzenie głosowania przez internet, zniesienie zakazu handlu w niedzielę, „pakiety startowe” dla wchodzących na rynek pracy, rezygnację z węgla, zalesianie i „zwrócenie naturze rzek”, szeroki pakiet socjalny dla seniorów czy trzynastą emeryturę.

Przypomnijmy, że wprowadzenie tzw. związków partnerskich to początek otwarcia społeczeństwa na dyktaturę LGBT oraz przyjęcie całego szeregu postulatów tych środowisk w przyszłości. Podobna sytuacja miała miejsce w wielu krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Tzw. związki partnerskie to pierwszy przystanek na drodze do uznania pseudomałżeństw jednopłciowych, adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz wprowadzania homodyktatury w edukacji.

Ponadto, Schetyna opowiada się za decentralizacją i siłę upatruje w samorządach. Jego deklaracje w tej kwestii korelują z zaprezentowanymi niedawno "Tezami Samorządowymi”, mającymi na celu nie tylko decentralizację i – jak wielu komentatorów wskazuje – kolejne „rozbicie dzielnicowe Polski, ale przede wszystkim realizację celów Agendy 2030.

za:www.pch24.pl

***

G. Schetyna zaprezentował program Koalicji Obywatelskiej. Wśród postulatów m.in. legalizacja związków partnerskich i powrót do finansowania in vitro  

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaprezentował program Koalicji Obywatelskiej. Znalazło się w nim wiele lewicowych postulatów. Wśród nich między innymi legalizacja związków partnerskich czy powrót do finansowania in vitro.  

 – Nie wystarczy być jedynie antyPiS-em, bo bycie antyPiS-em nie odzwierciadla tego, kim jesteśmy i za czym się opowiadamy – podkreślał przewodniczący PO.

– Nasz program rządzenia nie będzie tworem politycznym i gabinetowym. Będzie wynikał także, a może przede wszystkim z ludzkich potrzeb, trosk, po prostu z życia. Będzie czerpał z pomysłowości i wiedzy obywateli. To będzie nowa polityka, zupełnie nowa polityka i zupełnie nowa Polska – zapowiedział.

– Zaczniemy od aktu odnowy demokracji. Jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co jest niepraworządne – dodał.

 – W końcu związki partnerskie – najwyższy czas je wprowadzić. Zniesiemy absurdalny zakaz handlu w niedzielę. Przywrócimy i rozszerzymy program in vitro – podkreślił Grzegorz Schetyna.

– Gwarantuję to, że ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. złotych brutto dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę – wskazał.

– Zobowiązujemy się, że do 2030 r. wyeliminujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 r. – w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 r. – w energetyce – zaznaczył.

za:www.radiomaryja.pl

***
Co w programie Schetyny? Dekarbonizacja, związki partnerskie i handel w niedziele

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Przemawiał Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, który przedstawił najważniejsze postulaty opozycji.

Grzegorz Schetyna mówił m.in. o wprowadzeniu związków partnerskich, zniesieniu zakazu handlu w niedziele, wprowadzeniu głosowania przez internet, wprowadzeniu darmowych leków dla niepełnosprawnych, utrzymanie trzynastych emerytur, dekarbonizacji. Schetyna zapowiedział „akt odnowy demokracji”, który jednym zbiorem ustaw usunie „śmietnik bezprawia”. Lider PO zapowiedział również dodatkową premię dla tych, którzy pracują i zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto. Będzie do dodatkowa:

„premia za aktywność i za pracę. I to jest inwestycja przede wszystkim w młodych ludzi. Dodatkowo przygotujemy dla nich, dla młodych, specjalny pakiet startowy, wspierający rozpoczęcie przez nich aktywności zawodowej, obiecujemy to.”


Wzrost dochodów miałby być jednym z kluczowych postulatów opozycji. Schetyna obiecał, że polska znajdzie się w dwudziestce najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom państw świata. Wzmocniona miałaby zostać również idea referendów -po zebraniu miliona podpisów miałyby one być obligatoryjne.

Schetyna mówił również o związkach partnerskich –„najwyższy czas je wprowadzić”.

Szef PO dużo czasu poświęcił „czystemu powietrzu”, ostro wypowiadając się w tematyce dekarbonizacji.

Zobowiązujemy się, że do 2030 roku wyeliminujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 roku - w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 roku - w energetyce - obiecał Schetyna.

za:www.tysol.pl

***
Tonący brzydko się chwyta... Ale żeby po dzień święty święcić ...handlem, aż po homozwiązki...
Jak to niektórzy ludzie "wadzy" tracą orient na szlakach życia... Warto?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.