Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Prześladowanie” ze względu na tożsamość płciową zbrodnią przeciw ludzkości? Nowe plany ONZ

Komisja Prawa Międzynarodowego (jeden z organów ONZ) zgodziła się porzucić dotychczasową definicję płci w ramach zmian w międzynarodowym prawie karnym. Może to oznaczać powstanie nowej kategorii ofiar: prześladowanych z powodu płci definiowanej w duchu ideologii gender.

Komisja Prawa Międzynarodowego ONZ zgodziła się porzucić dotychczasową definicję płci zamieszczoną w Statucie Rzymskim z 1998 r., na podstawie którego powołano Międzynarodowy Trybunał Karny zajmujący się m.in. rozpatrywaniem spraw o zbrodnie przeciw ludzkości. W ramach zmian w prawie międzynarodowym, oenzetowska komisja zgodziła się na porzucenie dotychczasowej definicji płci jako podział na „dwie płcie; męską i żeńską, w kontekście społecznym”.

Oznacza to, że w prawie międzynarodowym może powstać kategoria ofiar prześladowanych ze względu na płeć - ale rozumianą w duchu ideologii gender.

Jak podaje amerykański portal Center for Family & Human Rights, „aktywiści LGBT odtrąbili zwycięstwo (…) ale ich radość może być przedwczesna. Decyzja nie jest ostateczna i może nie przejść podczas głosowania w Zgromadzeniu Generalnym, które odbędzie się na jesień”.

Decyzja komisji zapadła na podstawie presji środowisk LGBT oraz przedstawicieli wspierających je państw. Jej ostateczne potwierdzenie zapadnie jeszcze w lipcu w Genewie. Już w 2015 roku wskazywano,  definicja płci zawarta w Statucie Rzymskim potrzebuje zmiany ze względu na „ewolucję” jaką pojęcie płci przeszło w dokumentach prawa międzynarodowego.

Na niebezpieczeństwo nowego prawodawstwa wskazuje poseł Bartłomiej Wróblewski. – Jest to kolejny przykład kolonizacji dalszych obszarów prawa przez zwolenników ideologii gender, która służy daleko idącej inżynierii społecznej. Forsuje się tę agendę w ramach ONZ na wielu płaszczyznach, i to jest jeden z przykładów – zauważa.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.