Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto tu zwariował?

„Episkopat zwariował”, „manipulacja oparta na bredniach”, „stek kłamstw, manipulacji i oszczerstw” – to tylko niektóre komentarze zwolenników dialogu, wolności słowa i tolerancji. W ciemno można było zakładać nienawistną reakcję sporej części mediów na oświadczenie episkopatu w sprawie

zwolnionego pracownika Ikei, niezależnie od jego formy i treści. Jednak skala medialnej histerii zdumiewa i skłania do postawienia pytania, o co w tym oburzeniu chodzi?

W oświadczeniu biskupi podkreślili wagę szacunku, godność i wolność dla każdego człowieka, skrytykowali atak
na pracownika Ikei, pochwalili obronę wiary w życiu codziennym i wyrazili zaniepokojenie propagowaniem ideologii LGBT w korporacjach oraz szkołach. Zajęli więc stanowisko jasne, ale nie w duchu konfrontacji. Co zatem wywołało takie potoki żółci i jadu? Fakt, że episkopat naraził się lobby LGBT czy że w ogóle ośmielił się wypowiedzieć? Wygląda na to, że operacja marginalizowania, deprecjonowania i kneblowania Kościoła katolickiego się rozpoczęła.

Leszek Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.