Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sojusz czerwonych i tęczowych

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Izba Wydawców Prasy, bardzo wielu znamienitych ludzi wyraża oburzenie z powodu próby ocenzurowania „Gazety Polskiej”, dodajmy, próby zupełnie nielegalnej. Jednak ostatnio dochodzi też do innych aktów ograniczenia wolności wypowiedzi – np. z kanału YouTube usunięto program Pawła Lisickiego na temat homoseksualizmu. Wygląda na to, że

poprzez zagraniczne korporacje do Polski próbuje wkraczać cenzura. Nie możemy się na to zgodzić. Tak jak nie godziliśmy się na dyktat komunistów, tak teraz nie możemy się zgodzić na dyktat jakichkolwiek organizacji, które starają się ograniczać wolność słowa. Dzisiaj to zagrożenie jest bardzo poważne. Zaczyna dotyczyć księży, sprzedawców gazet, dziennikarzy, reklamodawców. Jeżeli nie przeciwstawimy się teraz tym próbom, obudzimy się w kraju, w którym będzie panowała cenzura, przynajmniej dotycząca znacznej części sfer życia. Jest charakterystyczne, że te działania wspierają, wraz z lewakami i niektórymi wielkimi korporacjami, również byli komuniści i oficerowie SB. Oni już mają doświadczenie w tego typu operacjach. Taki sojusz nie powinien zdumiewać, bo wcześniej czy później totalitaryzmy znajdują wspólny język.

Tomasz Sakiewicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.