Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czy od symboli ideologii LGBT nie ma już ucieczki?

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Irlandii oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od swoich zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na koszulkach.
Z kolei zawodnicy Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami.
Są też zespoły, w których kapitanowie nie mają wyboru i mogą założyć wyłącznie tęczowe opaski kapitańskie.
Na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczową flagę .


TAK dla futbolu, NIE dla ideologii LGBT!

Podpisz petycję do prezesa FIFA o respektowanie zakazu umieszczania na strojach i sprzęcie piłkarskim symboli politycznych.


Czy od symboli ideologii LGBT nie ma już ucieczki?
Czy homoseksualna tęcza ma nam towarzyszyć w szkołach, zakładach pracy, budynkach urzędowych i na stadionach sportowych?
O co tak naprawdę chodzi lobby lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT)?

Czy wiedzą Państwo, że w międzynarodowych meczach piłki nożnej Stany Zjednoczone, Irlandia oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na swoich koszulkach?

Czy widzieli Państwo, że reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami?

Czy byli Państwo świadomi, że są kluby, które narzucają kapitanom noszenie tęczowych opasek kapitańskich, a na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczowe flagi?

Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) jest, bez wątpienia, symbolem politycznych postulatów tego środowiska.
Wydaje się, że jednym z jego celów jest też, by towarzyszyła nam ona wszędzie i by żadna sfera życia nie była wolna od ideologii, której stała się symbolem.

http://www.citizengo.org/pl/sc/172688-powiedzmy-fifa-tak-dla-futbolu-nie-dla-teczy-lgbt

Przepisy Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) stanowią jasno:
„Sprzęt nie może zawierać żadnych haseł politycznych, religijnych, ani osobistych oświadczeń lub obrazów” (ustawa 04.5).
Przepisy Międzynarodowej Federacja Piłki Nożnej (FIFA) dotyczące wyposażenia dodają, że obejmuje to zakaz jakiegokolwiek „symbolu politycznego lub mu porównywalnego” (art. 8.3).

Nie wszyscy muszą utożsamiać się, lub być entuzjastami postulatów, do których odnosi się tęcza LGBT.

Tymczasem zawodnicy, którzy odmówili noszenia tęczy w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, byli szykanowani ryzykując możliwość dalszego rozwoju kariery sportowej.


Wezwijmy FIFA by egzekwowała swoje własne zasady!

http://www.citizengo.org/pl/sc/172688-powiedzmy-fifa-tak-dla-futbolu-nie-dla-teczy-lgbt

Zdarzało się wcześniej, że FIFA dyscyplinowała zespoły za używanie symboli politycznych.

W 2016 roku ukarała Irlandzki Związek Piłki Nożnej za noszenie koszulki z tekstem upamiętniającym stulecie Powstania Wielkanocnego z 1916 roku.

W 2017 roku wystosowała ostrzeżenie do Argentyny z powodu “noszenia opaski (kapitańskiej) z symbolem”.
W 2018 roku Angielski Związek Piłki Nożnej ukarał trenera FC Manchester City, Pepa Guardiolę, za naruszenie zakazu używania symboli politycznych. Poszło o żółtą wstążkę, która jest symbolem używanym przez katalońskich separatystów i upamiętniającym więźniów politycznych.

Wśród zawodników, którzy dziś nie identyfikują się z postulatami symbolizowanymi przez tęczę LGBT, są nie tylko wyznawcy największych religii świata, ale także ci, którzy sprzeciwiają się np. zagrożeniu, jakie niesie ze sobą w sporcie transgenderyzm, szczególnie dla dziewcząt i kobiet, również na piłkarskich stadionach.

Nikt nie powinien być wykluczony ze świata piłki nożnej tylko dlatego, że ma odwagę sprzeciwić się poglądom zwolenników ideologii LGBT.

FIFA i IFAB muszą zadbać o to, by wszyscy czuli się w sporcie jednakowo traktowani.


http://www.citizengo.org/pl/sc/172688-powiedzmy-fifa-tak-dla-futbolu-nie-dla-teczy-lgbt


Chcemy, aby FIFA:

Dyscyplinowała zespoły, które łamią prawo poprzez umieszczanie politycznych symboli, w tym tęczy LGBT, na jakiejkolwiek części strojów piłkarskich, sprzętu lub opasce kapitańskiej.

Dbała o sprawiedliwość i szanowała odmienność każdego człowieka oraz nie wykluczała nikogo z powodu poglądów politycznych lub religijnych.

Współpracowała z IFAB, aby znowelizować przepisy dotyczące piłki nożnej, rozszerzając zakaz stosowania „politycznych, religijnych lub osobistych haseł, wypowiedzi lub obrazów i symboli politycznych” na sprzęt zawodników oraz wszystkie inne obszary związane z rozgrywkami (np. flagi narożne, wyposażenie techniczne, najbliższe otoczenie).

Bardzo proszę o podpisanie petycji do prezesa FIFA i Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) o zaprzestanie używania symboli politycznych na boiskach.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Woliński razem z całym zespołem CitizenGO
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.