Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

LGBT chce uderzać w kolejne miasta. "Marsz w Płocku to wydarzenie polityczne"

W sobotę pod hasłem „Płock napędza równość! ” odbył się pierwszy w tym mieście marsz równości zorganizowany przez środowiska LGBT, w którym wzięło udział około tysiąca osób, głównie przyjezdnych. Honorowy patronat nad marszem objął prezydent miasta Andrzej Nowakowski z Platformy Obywatelskiej.

– To było wydarzenie tylko i wyłącznie polityczne – mówi w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie” Marek Martynowski, senator PiS.

Od pewnego czasu niemal co tydzień organizowany jest gdzieś w Polsce marsz środowisk nieheteronormatywnych zwany marszem równości. W sobotę odbył się w Płocku.

Zjawili się na nim m.in. europosłowie Robert Biedroń, Rasmus Andresen z Niemiec i Julie Ward z Wielkiej Brytanii, a także przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Jak zrobić tłok na marszu równości? "Było pięć autobusów z Warszawy (...) to już jest 200 osób"

Przed rozpoczęciem marszu odbyło się spotkanie europosłów z przedstawicielami polskich organizacji LGBT. Tematem – jak poinformowali organizatorzy – było m.in. „wsparcie, jakiego Parlament Europejski mógłby udzielić w przeciwdziałaniu nienawiści i przemocy wobec osób LGBT w Polsce”.

– Osobiście nie mam wątpliwości, że było to wydarzenie tylko i wyłącznie polityczne- stwierdził w rozmowie z „GPC” Marek Martynowski, senator PiS.

Ulicami Płocka przeszedł marsz środowisk LGBT. Prezydent w tym czasie... wyjechał z miasta! /.../

Organizatorzy zapewniali, że będzie to pokojowy pochód pełen miłości i przyjaźni. Jednak chyba nie wszyscy uczestnicy przyszli w takich celach. Aktywista Aleks Polak, który zasłynął jako organizator protestu w sprawie dymisji abp. Marka Jędraszewskiego, pojawił się ze skandalicznym tekstem na swojej koszulce. Przypinka, którą na to pokojowe, mające przeciwdziałać nienawiści wydarzenie założył Aleks Polak, opatrzona była tekstem „Je*** PiS” napisanym cyrylicą. Aktywistę uwieczniła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która opublikowała zdjęcie na portalu społecznościowym Twitter. /.../

Marlena Nowakowska

za:https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.