Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W. Zięba o konkursie „Aborcja w kadrze. Polska XXI w.”: Tego typu konkursy zachęcają matki, aby pokazały, w jaki sposób zabijają własne dzieci

Celem tego konkursu jest nakłonienie kobiet, aby przesłały fotografie, w jaki sposób obchodzą ustawę o ochronie życia człowieka i w jaki sposób zabijają swoje nienarodzone dzieci. Tego typu konkursy są nieetyczne, niemoralne i wręcz absurdalne.

One zachęcają matki, aby pokazały, w jaki sposób zabijają własne dzieci – mówił w rozmowie z TV Trwam News Wojciech Zięba, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny ogłosiła konkurs fotograficzny „Aborcja w kadrze. Polska XXI w.”.

    – Celem tego konkursu jest nakłonienie kobiet, aby przesłały fotografie, w jaki sposób obchodzą ustawę o ochronie życia człowieka i w jaki sposób zabijają swoje nienarodzone dzieci. Tego typu konkursy są nieetyczne, niemoralne i wręcz absurdalne. One zachęcają matki, aby pokazały, w jaki sposób zabijają własne dzieci – mówił Wojciech Zięba, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Organizatorzy tego konkursu podają dane, że podziemie aborcyjne w Polsce wynosi około 150 tys. aborcji rocznie.

    – To dane wyssane zupełnie z palca. Aby oszacować skalę podziemia aborcyjnego w Polsce, należy odwołać się do 1997 roku, kiedy to w Polsce obowiązywała praktycznie dowolność zabijania nienarodzonych dzieci. W tym roku zostało dokonanych około 3 tys. aborcji. Jeżeli doliczymy do tego podziemie aborcyjne szacowane przez socjologów, to otrzymujemy liczbę około 15 tysięcy – wyjaśnił rozmówca Radia Maryja.

Zdaniem Wojciecha Zięby pokazywanie, że tych zabiegów było 150 tys. jest realizacją strategii środowisk proaborcyjnych, którą ujawnił dr Bernard Nathanson.

    – Dr Bernard Nathanson wraz z grupą ludzi był odpowiedzialny za doprowadzenie do pełnej legalizacji aborcji w Stanach Zjednoczonych. On po latach nawrócił się i ujawnił strategię, jaką mieli, żeby przekonać opinię publiczną do tego, że aborcja powinna zostać zalegalizowana. Jednym z podstawowych czynników było fałszowanie danych podziemia aborcyjnego – powiedział Wojciech Zięba.

Jak zauważył prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, miało to udramatyzować sytuację i przekonać opinię publiczną do tego, że ustawa powinna być zmieniona. Jego zdaniem taki konkurs idealnie wpisuje się w strategię, jaką przedstawił dr Bernard Nathanson.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.