Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zatrute lekcje

Władze Poznania chcą uzupełnić zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach o lekcje z seksedukacji Sprawa niestety nie jest nowa. W stolicy Wielkopolski były już dwa nabory na programy antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. – Teraz ma być trzeci

– mówi nam Przemysław Alexandrowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania. Podkreśla, że za pierwszym razem udało się to wykreślić z budżetu, ale ponownie taki zapis wprowadzono. – Myśmy się na to jako radni Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzili i udało się to odrzucić, ale potem była prezydencka poprawka do budżetu i to przegłosowano – dodaje radny.

– Argumentowaliśmy, że takie zajęcia mają ewidentnie ideologiczne przesłanie lewicowej wizji świata, człowieka, wartości i że znaczna część mieszkańców Poznania tego nie akceptuje. Ale ten nasz sprzeciw był przegłosowywany – zaznacza Alexandrowicz. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak na portalu społecznościowym zapowiedział wprowadzenie zajęć z seks-edukacji. „Gdy hierarchowie Kościoła Katolickiego się radykalizują, zapotrzebowanie na zajęcia antydyskryminacyjne rośnie. Będziemy rozwijać ten program, by kształtować u uczniów oraz uczennic postawy uznające godność i równość wszystkich osób. Wprowadzimy też edukację seksualną, bo chcemy, by w Poznaniu dzieci miały dostęp do wiedzy nieskażonej ideologią. To kwestia ich bezpieczeństwa – zagrożeń nie brakuje” – stwierdził.

Karolina Adamska z poznańskiego kuratorium oświaty powiedziała nam, że organ ten nie był informowany o planach władz miasta. Jednak eksperci wskazują, że potrzebne są regulacje, które ukrócą niebezpieczne pomysły samorządów.

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Poznania przesłało nam odpowiedź udzieloną przez Hannę Janowicz z miejskiego Wydziału Oświaty. Wynika z niej, że „zajęcia byłyby dobrowolne, skierowane do uczniów klas VII-VIII oraz klas I i II szkół średnich. W każdym przypadku zajęć dodatkowych konieczna jest zgoda rodziców na udział dziecka w zajęciach”.

Jak informuje poznański ratusz, materiał szkoleniowy będzie opracowany wspólnie na warsztatach prowadzonych dla nauczycieli poznańskich szkół. Dobrowolne będzie też zgłoszenie szkoły i nauczyciela.

„Zwróciliśmy się do Uniwersytetu Medycznego, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Instytutu Psychologii na UAM o możliwość organizacji szkoleń dla nauczycieli” – czytamy w odpowiedzi. Rada miasta zabezpieczyła na te zajęcia w tegorocznym budżecie kwotę 50 tys. zł.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.