Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka-Pan Tusk ma fuchę

80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się wielkim międzynarodowym wydarzeniem, w którego centrum stała Polska, jej historia, bohaterstwo i cierpienie. A gdzie był pan Donald Tusk? Nie widziano go ani w Wieluniu, ani w Warszawie, ani na Westerplatte.

Jakie ważne obowiązki zatrzymały go, że nie mógł być na żadnej z tych uroczystości?

Były polski premier, obecny przewodniczący Rady Europejskiej, uzurpujący sobie prawo do bycia liderem opozycji – gdzie był?

Pan Tusk – świadomie unikam tytulatury, bo zachował się wczoraj jak osoba prywatna. Jego nieobecność na tak ważnej rocznicy może być oczywiście interpretowana złośliwie w kontekście jego relacji z Berlinem – że być może uznano tam, że jeśli są kanclerz i prezydent RFN, to pan Tusk już być nie musi.

Ale złośliwości na bok, w istocie pan Tusk pokazał nam wczoraj, że nie ma zamiaru ubiegać się o żadne ważne stanowiska w Polsce, że „ten kraj” mało go obchodzi. To znaczy, że ma już załatwioną jakąś fuchę i wracać nad Wisłę nie musi.

To bolesny policzek dla wyborców PO. Przynajmniej jest jasne – do grona poważnych, liczących się w Polsce polityków ten pan już nie chce należeć.

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.