Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Islam ponad prawem

Szokująca diagnoza Fransa Timmermansa: islamiści detonują bomby w Europie, bo są „dyskryminowani” Komisja Europejska na swojej stronie internetowej opublikowała przesłanie pierwszego wiceprzewodniczącego tej instytucji Fransa Timmermansa do muzułmanów

z okazji Islamskiego Nowego Roku. Holender potwierdza zaangażowanie KE w zwalczanie nietolerancji, nienawiści i dyskryminacji wobec muzułmanów na Starym Kontynencie. Wyraża też wdzięczność wobec wyznawców Allaha za wkład w ukształtowanie Europy. Co więcej, ubolewa, że w Europie są jakoby grupy, które podsycają nienawiść do muzułmanów.

– Jesteśmy teraz świadkami ohydnych ataków na muzułmanów w Europie i na całym świecie – podkreśla Timmermans. Wyjaśnia, że ataki terrorystyczne przeprowadzane przez osoby wyznające islam są odpowiedzią na dyskryminację, której ta grupa doświadcza w UE.

– Europa powinna być wolna od jakichkolwiek form dyskryminacji czy prześladowań. Ale Timmermans źle rozkłada akcenty. Dzisiaj to chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. Tym powinien zająć się Timmermans, i to w odniesieniu nie tylko do Europy, ale do całego świata – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” prof. Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Na milczenie świata wobec masowego mordowania i prześladowania chrześcijan zwraca także uwagę w rozmowie z nami Jan Dziedziczak (Prawo i Sprawiedliwość), przewodniczący sejmowej Komisji do spraw UE.

– Raporty wielu instytucji międzynarodowych dowodzą, że chrześcijanie cierpią prześladowania na każdym kontynencie. Do ich dyskryminacji dochodzi nawet w krajach wysoko rozwiniętych. W innych są zabijani. Jednak w działalności Timmermansa nie zauważyłem jakiejkolwiek troski o te osoby – akcentuje Dziedziczak. /.../
(cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”)

Rafał Stefaniuk

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

***

Głupawka mód, realizacja wytycznych nie do odrzucenia, czy również owładnięcie duchowe z wiadomymi skutkami?...
Tak czy inaczej- to nie żarty.Szkoda również-mimo wszystko-i tego człowieka.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.