Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Efekt spotkania z rektorem: profesor Nalaskowski wraca na uczelnię

Fala społecznego oburzenia po zawieszeniu na rodzimej uczelni autora felietonu o lobby LGBT – profesora Aleksandra Nalaskowskiego, przyniosła pozytywny rezultat. Spotkanie rektora toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z samym zainteresowanym zaowocowało cofnięciem decyzji o zawieszeniu naukowca. Uczelnia zapowiada kontynuowanie postępowania wyjaśniającego.

O decyzji rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna poinformowała uczelnia. W komunikacie czytamy:

„(…) Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące.

Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane.”.

Zawieszenie profesora Nalaskowskiego za ostrą krytykę lobby LGBT, sformułowaną w felietonie zamieszczonym na łamach tygodnika „wSieci”, wywołało falę społecznego oburzenia. Było tez tematem wielu publikacji w mediach. Zainicjowany przez Centrum Życia i Rodziny protest w obronie naukowca poparło blisko 33 tysiące osób.

Kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego CZiR rozpoczelo 12 września. Na stronie internetowej wwww.muremzaprofesorem.pl został opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie naukowcowi pełni praw, tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej oraz badań. List otwarty skierowano także do całego świata akademickiego w Polsce, wzywając do zachowania wolności debaty, stosowania jednakowych standardów wobec wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej, a także nieulegania naciskom ideologicznym środowisk LGBTQ w prowadzonych badaniach naukowych.

Już w pierwszej dobie od uruchomienia akcji „Murem za profesorem Nalaskowskim”, apel poparło ponad 10 tysięcy osób. W ciągu kilku dni informacja o akcji dotarła do ponad 150 tysięcy użytkowników mediów społecznościowych. Po 5 dniach od uruchomienia zebrano ponad 32 tysiące  podpisów, a liczba osób popierających prof. Nalaskowskiego zwiększała się z każdą godziną. Pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski skomentował tę decyzję: – To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamanifestowało przeszło 32 tysiące osób, dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania, pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów, czyli dziesięciokrotnie mniej – podsumowuje Kazimierz Przeszowski. – To najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny – dodał.

za:www.pch24.pl

***

Szokujące jest natomiast to, iż znaleźli się ludzie - "uczeni" - którzy zechcieli akceptować, lansować, wskazywać, bronić  tej drogi, znanej od wieków jako szlak ku zatraceniu.
Co to za "uczeni", co za uczelnie, ulegający taki "modom", takiemu zgiełkowi- echom od Sodomy i Gomory ?...
O tempora, o mores!
kn


Copyright © 2017. All Rights Reserved.