Efekt spotkania z rektorem: profesor Nalaskowski wraca na uczelnię

Fala społecznego oburzenia po zawieszeniu na rodzimej uczelni autora felietonu o lobby LGBT – profesora Aleksandra Nalaskowskiego, przyniosła pozytywny rezultat. Spotkanie rektora toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z samym zainteresowanym zaowocowało cofnięciem decyzji o zawieszeniu naukowca. Uczelnia zapowiada kontynuowanie postępowania wyjaśniającego.

O decyzji rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna poinformowała uczelnia. W komunikacie czytamy:

„(…) Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące.

Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane.”.

Zawieszenie profesora Nalaskowskiego za ostrą krytykę lobby LGBT, sformułowaną w felietonie zamieszczonym na łamach tygodnika „wSieci”, wywołało falę społecznego oburzenia. Było tez tematem wielu publikacji w mediach. Zainicjowany przez Centrum Życia i Rodziny protest w obronie naukowca poparło blisko 33 tysiące osób.

Kampanię w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego CZiR rozpoczelo 12 września. Na stronie internetowej wwww.muremzaprofesorem.pl został opublikowany apel o natychmiastowe przywrócenie naukowcowi pełni praw, tj. umożliwienie prowadzenia działalności dydaktycznej oraz badań. List otwarty skierowano także do całego świata akademickiego w Polsce, wzywając do zachowania wolności debaty, stosowania jednakowych standardów wobec wszystkich członków społeczności uniwersyteckiej, a także nieulegania naciskom ideologicznym środowisk LGBTQ w prowadzonych badaniach naukowych.

Już w pierwszej dobie od uruchomienia akcji „Murem za profesorem Nalaskowskim”, apel poparło ponad 10 tysięcy osób. W ciągu kilku dni informacja o akcji dotarła do ponad 150 tysięcy użytkowników mediów społecznościowych. Po 5 dniach od uruchomienia zebrano ponad 32 tysiące  podpisów, a liczba osób popierających prof. Nalaskowskiego zwiększała się z każdą godziną. Pod wpływem kampanii „Murem za Profesorem” 18 września 2019 r. rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn wycofał decyzję o zawieszeniu prof. dr hab. Aleksandra Nalaskowskiego.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski skomentował tę decyzję: – To wspaniała wiadomość! Siła oporu społecznego jest wielka. W ciągu kilku dni solidarność z prof. dr. hab. Aleksandrem Nalaskowskim zamanifestowało przeszło 32 tysiące osób, dołączając do apelu na www.muremzaprofesorem.pl. Dla porównania, pod petycją organizacji LGBTQ, atakującą Profesora, przez trzy tygodnie z trudem zgromadzono trzy tysiące podpisów, czyli dziesięciokrotnie mniej – podsumowuje Kazimierz Przeszowski. – To najlepiej obrazuje poglądy Polaków w tej sprawie. I właśnie w obronie tej atakowanej większości występujemy jako Centrum Życia i Rodziny – dodał.

za:www.pch24.pl

***

Szokujące jest natomiast to, iż znaleźli się ludzie - "uczeni" - którzy zechcieli akceptować, lansować, wskazywać, bronić  tej drogi, znanej od wieków jako szlak ku zatraceniu.
Co to za "uczeni", co za uczelnie, ulegający taki "modom", takiemu zgiełkowi- echom od Sodomy i Gomory ?...
O tempora, o mores!
kn