Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, zapowiedziała przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu państwa. Liderka Platformy Obywatelskiej dodaje, że obietnica zostanie spełniona, jeśli jej środowisko polityczne zwycięży w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polityk zajęła również stanowisko w sprawie aborcji.

– Muszę powiedzieć i zagwarantować, że jeżeli wygramy wybory, wróci refundacja in vitro. Musimy rodzicom pomóc. Nie może być podziału, że tylko osoby zamożne mogą korzystać z tej metody. Na szczęście część polskich samorządów poszła za głosem serca i samorządy dofinansowują tę metodę – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Polityk Platformy Obywatelskiej, która jest kandydatką na premiera w przypadku wyborczego zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej dodała, że w poprzedniej kadencji parlamentu, in-vitro było już finansowane z budżetu państwa. Kidawa-Błońska podkreśliła, że dzięki tzw. metodzie sztucznego zapłodnienia, w ciągu czterech lat urodziło się 21 tys. dzieci. Obecna wicemarszałek Sejmu nie chciała jednak mówić o poważnych wątpliwościach etycznych metody in-vitro, a także o stanowisku Kościoła w tej sprawie.

Podczas spotkania z kobietami i środowiskiem medycznym Zagłębia Dąbrowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadała również na pytania dotyczące aborcji. Jej zdaniem, należy doprowadzić do sytuacji, aby przestrzegane były aktualnie obowiązujące zapisy tzw. „kompromisu aborcyjnego”, ale w przyszłości ustawa powinna być liberalizowana.

– Uważamy, że jeżeli w tej chwili istnieje prawo dotyczące aborcji - powinno być wykonywane i respektowane, a później, w przyszłości, będziemy mogli rozmawiać jak zrobić, żeby ta ustawa stanowiła standardy europejskie. Ale na razie mamy prawo, więc niech to prawo będzie egzekwowane – powiedziała.

za: www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.