Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ciężkie, bolesne czasy! Oto co zrobił Watykan...

Ciężkie, trudne czasy przyszły na święty nasz Kościół katolicki. Stolica Apostolska zabrała głos w sporze, jaki toczy się w Stanach Zjednoczonych wokół jezuickiej szkoły i homoseksualizmu.

Jeżeli byłby jeszcze ktoś mający nadzieję, iż Watykan poparł normalność, ten srodze by się zawiódł...

Idzie o spór jaki rozgorzał między Jezuicką Szkołą Przygotowawczą w Brebeuf a archidiecezją Indianapolis. Jeden z wykładowców zatrudnionych na uczelni przed dwoma laty zawarł obsceniczny związek jednopłciowy z drugim mężczyzną. Wobec tego władze archidiecezji kierowanej przez abp. Charlesa Thompsona zażądały, aby z jawnogrzesznikiem nie przedłużać umowy. Placówka jednak odmówiła i postanowiła manifestacyjnie się zbuntować. Aktywny homoseksualista pozostał jej pracownikiem. W efekcie arcybiskup odebrał uczelni miano "katolickiej" i zabronił jej celebrować Mszy świętej. Szkoła wszakże nie podporządkowała się - zwrócono się do Watykanu licząc, że tam to lobby LGBT będzie mieć lepsze widoki na sukces.

I tak się - o zgrozo - stało. Watykańska Kongregacja ds. Edukacji Katolickiej zniosła "tymczasowo" sankcje nałożone przez arcybiskupa. Placówka jawnie wspierająca grzeszną drogę życia swojego wykładowcy może używać nazwy "katolicka"; dozwolone jest na powrót sprawowanie na niej Eucharystii.

Który to już raz Stolica Apostolska zamiast bronić świętej katolickiej Tradycji i radykalnej prawdy Ewangelii staje po stronie ducha tego świata. Sytuacja jest naprawdę poważna. Musimy bronić naszej wiary już nie tylko przed otwartymi wrogami Kościoła świętego - ale także przed wilkami w owczej skórze, którzy pod płaszczykiem miłosierdzia i ewangelizacji bratają się haniebne ze złem.

Oby Kościół święty w Polsce, ta nasza ojczysta wspólnota wiary i miłości Boga, nie została zarażona tą śmiertelną chorobą uległości. Odwagi!

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.