Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

,,Spontaniczne'' homomarsze? Dziennikarz ujawnia! ,,Będzie się działo''

Niebawem ujrzymy niezwykle ciekawy film dokumentalny na temat organizowania „marszów równości”. Pisze o nim na swoim twitterze dziennikarz TVP Przemysław Wenerski, zamieszczając jednocześnie szokujący fragment nagrania.

„Rozmowa z organizatorami <<spontanicznych>> marszów równości, jakie od tygodni pojawiają się w polskich miastach. To fragment dokumentu, nad którym kończymy pracę. Więcej szczegółów wkrótce. Będzie się działo...”  - pisze Wenerski w swoim wpisie na twitterze.

W filmie słyszymy rozmowę, w której padają słowa: „Na przykład jak są te wyjazdy na marsze, to my wam opłacamy wtedy pociąg, druga klasa oczywiście, i jeszcze się dostaje dietę. To jest 30 złotych na dzień”.

Dalej zaś: „No, jeżeli to jest na dwa dni wyjazd, to wtedy też nocleg jest opłacany”.

za:www.fronda.pl

***

„Bób, Hummus, Włoszczyzna” na Marszu Równości w Lublinie! Jachira ma naśladowców

Dzisiaj ulicami Lublina przeszedł II pochód marszu równości. Sympatycy LGBT czerpią z „najlepszych” wzorców. Wśród transparentów, przebijają się te z napisem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”. Mimo przeprosin Jachiry i wycofania się z afirmowania obelżywego hasła, nie brakuje tych, którym bezczeszczenie pamięci żołnierzy AK odpowiada.

Drugi już Marsz Równości w Lublinie zaczął się od próby jego zablokowania. Ok. 200 osób skandowało hasła: „Lublin miastem bez dewiacji!” czy „Chłopak i dziewczyna normalna rodzina!”.

Marsz przeszedł ulicami miasta otoczony kordonem policji. Przed policjantami, na przodzie, szli przeciwnicy marszu, a wśród nich grupa osób ubranych w białe kombinezony, ze szczotkami, przypominający ekipę odkażającą, którzy trzymali transparent z napisem „Radioaktywna chmara”. Chodnikami szły grupy głównie młodych ludzi, niektórzy wykrzykiwali w stronę uczestników marszu - „Zakaz pedałowania”. Tuż za przeciwnikami marszu jechał policyjny wóz z armatką wodną. Nad pochodem krążył policyjny śmigłowiec.

Gdy policja umożliwiła przemarsz, uczestnicy na czele podnieśli transparent „Wielka promocja homoseksualizmu”. Dalej pojawiły się inne hasła, tj. „Najlepiej wiem, kim jestem”, „Miłość to miłość”, „Love is love”, „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”, „Homofobia zagraża polskiej rodzinie”, „Byliśmy, jesteśmy, będziemy”.

Wśród transparentów, dało się dostrzec również hasło „Bób Hummus Włoszczyzna”. To nawiązanie do kandydatki PO-KO Klaudii Jachiry, która podczas młodzieżowego strajku klimatycznego sfotografowała się z grupką młodych ludzi pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego , trzymających transparent o ww. treści. Na zdjęciu widoczny był fragment pomnika z napisem „Bóg Honor Ojczyzna”.

Obecni na manifestacji są również politycy. Na miejscu zameldowali się m.in. Joanna Mucha czy Anna Maria Żukowska. Rzeczniczka SLD postanowiła podzielić się „wzruszającą” historią.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.