Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Feministki napadły na centrum pomocy kobietom: To wylęgarnią chrześcijańskich fundamentalistów

Grupa radykalnych niemieckich feministek wzięła na siebie odpowiedzialność za włamanie do Centrum Pomocy Kryzysowej „Pro Femina” w Heidelbergu na zachodzie Niemiec. Ich zdaniem, placówka jest „wylęgarnią chrześcijańskich fundamentalistów i elementem broniącym systemu patriarchalnego”.

Rozbijając okna feministki  w środku nocy dostały się do środka. Na ścianach spray’em napisały między innymi „Pro Choice” (za wyborem), posmarowały korytarze farbą i śmierdzącym kwasem masłowym. Kobiety przykleiły też zamki, dość skutecznie uniemożliwiając interwencję policji.

W liście do jednego z berlińskich portali feministki napisały m.in.: „Centrum jest wylęgarnią chrześcijańskich fundamentalistów i elementem broniącym systemu patriarchalnego”. Feministki oświadczyły ponadto, że w związku z udzielanymi poradami mającymi na celu ochronę życia nienarodzonych, ciężarnym kobietom odmawia się „wolności wyboru”. Oświadczenie kończy zaskakujące swoją agresją wezwanie do ataku – i to na wszystkie sposoby – na liderów Centrum Pomocy Kryzysowej „Pro Femina”.

Od początku tego roku niemieckie feministki wykazują się coraz większą aktywnością i – co martwi szczególnie – agresją. Od maja br. kobiety te żądają dostępu do święceń kapłańskich. Organizowały regularne manifestacje oraz inne akcje mające na celu prowokowanie biskupów katolickich.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.