Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemcy oskarżyły Polskę o wywołanie… I Wojny Światowej

Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli ostatnio szokującą reklamę. Padło w niej pytanie o to dlaczego Polska wywołała I Wojnę Światową.

Niemiecka firma Bystro Labs GmbH prowadzona przez Tobiasa Kringe i Christophera Lorkena stworzyła popularną grę przeglądarkową Supremacy 1914. Jej użytkownicy mogą poprowadzić walczące w I Wojnie Światowej państwa.

Firma postanowiła zareklamować swój produkt w internecie. Na pierwszy rzut oka reklama, która wyświetliła się wielu użytkownikom portalu społecznościowego FB wygląda normalnie, ilustruje ją obrazek z samolotami zwiadowczymi lecącymi nad frontem, co pasuje do jej realiów i tematyki. Autorzy reklamy postanowili jednak zadać co najmniej kuriozalne pytanie. „Dlaczego Polska wywołała Pierwszą Wojnę Światową?” – można w niej przeczytać w języku angielskim.

Dokładne przyczyny wybuchu I Wojny Światowej do dzisiaj są tematem żywych debat wśród historyków. Nikt wcześniej nie oskarżył o nią jednak państwa, które w momencie jej wybuchu nie istniało na mapie.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.