Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zarzuty za sprofanowanie flag Polski i Watykanu

Prokuratura Rejonowa w Słupsku przedstawiła zarzuty aktywiście LGBT, który kilkukrotnie spalił flagi Polski oraz Watykanu i chwali się tym w internecie.

O postawieniu zarzutów Sławomirowi K. napisał jako pierwszy portal wPolityce.pl. „Śledczy ustalili i potwierdzili, że mężczyzna trzykrotnie, w okresie od marca do maja 2020 r., zniszczył polskie flagi państwowe. Jeden zarzut dotyczy zniszczenia flagi Państwa Watykanu. Za każdym razem filmy relacjonujące  te zdarzeń sprawca umieszczał w Internecie” – czytamy we wtorkowej informacji.

Sprawca profanacji sam zwrócił na siebie uwagę organów ścigania. Po tym jak o jego czynach stało się głośno, internauci na jego społecznościowym profilu dawali znać, co sądzą o hańbieniu flag. Nieraz w sposób dosadny, więc prowokator zawiadomił prokuraturę o groźbach kierowanych ponoć pod jego adresem.

– Złożone zawiadomienie stało się podstawą do wszczęcia postępowania również o czyn polegający na niszczeniu polskiej flagi państwowej. Do tego śledztwa dołączono szereg innych zawiadomień, które wpłynęły do prokuratur na terenie kraju i pochodziły od osób oburzonych jego zachowaniem – poinformowała „osoba znająca kulisy śledztwa”.

za: www.pch24.pl

***
Od jąder do mózgu...To nieuniknione?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.