Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Resortowe związki antykościelnych filmowców

Najgorliwiej za rozliczanie Kościoła wzięli się ludzie, którzy mają "czerwone rodowody" a w tle widać cień służb specjalnych PRL.
Dzień przed 100-leciem urodzin Świętego Jana Pawła II Tomasz Sekielski w Internecie wyemitował swój kolejny film na temat pedofilii w Kościele. Nie zająknął się ani słowem, że jego informator z poprzedniego filmu Marek L. został właśnie oskarżony przez prokuraturę o oszustwo.

Dokładnie rok temu rozpętała się niespotykana od wielu lat nagonka na Kościół. Przyczynkiem był film braci Sekielskich, który dla wielu polityków opozycji była nadzieją na przegraną Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nic z tych nadziei nie wyszło – PiS wprowadził najwięcej europarlamentarzystów ze wszystkich polskich ugrupowań a sam film okazał się humbugiem.

Producenci filmu fabularnego "Kler" Jacek i Wojciech Rzehakowie, to bliska rodzina prof. Włodzimierza Hodysa, historyka sztuki, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, współzałożyciela "Piwnicy pod Baranami", która powstała w 1956 roku. Prof,. Włodzimierz Hodys został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Mikołaj" - w Krakowskim Instytucie Pamięci Narodowej zachowała się jego teczka personalna, z której wynika, że został on zarejestrowany w 1960 roku a wyrejestrowany w 1986 roku - rok przed śmiercią (ostatnie lata życia prof. Hodys spędził we Francji).

To nie jedyne związku producentów Kleru ze służbami PRL - teść Jacka Rzehata to Zbigniew Prokurat, szkolony w Moskwie ambasador PRL w Bratysławie, prominentny działacz PZPR.

Bohaterem obydwu filmów Tomasza Sekielskiego jest między innymi były już ksiądz Paweł Kania, co nie zostało podane w „Tylko nie mów nikomu”.

W Kościele Katolickim znane są przypadki uniewinnienia oskarżanych kapłanów od zarzutu pedofilii.

Od 2001 roku watykańska Kongregacja Nauki Wiary pełni rolę trybunału, zajmującego się przestępstwami seksualnymi duchownych wobec osób poniżej osiemnastego roku życia. Na stronach Komisji Episkopatu Polski znajdują się informacje na temat działań i dokumenty dotyczące walki z pedofilią w polskim kościele .

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.