Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Francuski minister żąda, aby aborcja została zapisana przez UE jako „podstawowe prawo człowieka”

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich Clement Beaune w wywiadzie dla francuskiego Radia J odniósł się do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej.

Jego zdaniem aborcja powinno być dodane do europejskiego prawodawstwa jako „podstawowe prawo człowieka”.

– To jest bardzo poważne. Poważne naruszenie praw kobiet, naszych wartości – stwierdził Beaune, komentując wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

– Ostatecznie musimy mieć podstawę praw, bez szacunku dla których nie moglibyśmy być w UE. Prawo do aborcji powinno ostatecznie zostać włączone do tych praw – stwierdził Clement Beaune.

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich nie pierwszy raz pochyla się "z troską" nad polskimi sprawami. W sierpniu polityk prezydenckiego ugrupowania „La République en marche” twierdził, że Francja będzie dążyć do tego, by dostęp do unijnego planu naprawy gospodarczej powiązany był z kwestią praworządności.

za: www.pch24.pl

***

"Poważne naruszenie praw kobiet, naszych wartości – stwierdził Beaune"
Cóż-jakie wartości takie myślenie. I gadanie. Ale żeby minister... Ktoś to sprawdził?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.