Strajk Kobiet promuje kolejne antykościelne wydarzenie

Aktywiści Strajku Kobiet nie ustają w atakach na Kościół.
 Kilka dni temu przedstawiciele Strajku Kobiet powołali tzw. Radę Konsultacyjną oraz przedstawili postulaty protestujących środowisk feministycznych. Wśród postulatów znalazł się m.in.: dostęp do aborcji na żądanie, wspieranie osób LGBT, usunięcie religii ze szkół i "zabranie pieniędzy kościołom i TVP i przekazanie ich na służbę zdrowia".

Dzisiaj aktywiści promują kolejne antykościelne wydarzenie, nazwane: "Pamięci ofiar Kościoła katolickiego".

 "Zapal znicz ku pamięci zgwałconych dzieci, torturowanych kobiet i osób LGBT, które targnęły się na swoje życie – ofiar zbrodni kleru katolickiego. Postaw go przed wejściem do najbliższego kościoła" – czytamy w opisie wydarzenia organizowanego przez środowiska lewicowe.
Protesty w Polsce

Od dwóch tygodni w wielu miastach w Polsce trwają protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W ubiegły czwartek TK orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia płodu jest niezgodne z ustawą zasadniczą.

Symbolem strajku stała się czerwona błyskawica, którą niektórzy utożsamiają z SS (Schutzstaffel) – zbrodniczą organizacją działającą w III Rzeszy. Innym błyskawica kojarzy się z oznaką Harcerskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

Podczas protestów dochodziło do dewastacji pomników oraz profanacji kościołów. Do niszczenia elewacji kościołów doszło m.in. w Warszawie oraz Krakowie. Wandale zniszczyli pomnik Ronalda Reagana w stolicy, a pomnik Jana Pawła II w Konstancinie został oblany czerwoną farbą.

Również biura poselskie polityków Prawa i Sprawiedliwości są niszczone przez uczestników protestów. Tak był m.in. w Opolu, gdzie zniszczono biuro poselskie Violetty Porowskiej.

za:dorzeczy.pl

***

Kolejny smutny, wręcz tragiczny obraz skuteczności zwodzeń wobec słabszych duchowo, intelektualnie, o słabszej woli i determinacji nauki człowieczeństwa. Stąd te obrazy zwodzeń i - niestety - zwiedzeń. Miejmy nadzieję na opamiętanie; tudzież wolę modlitwy za owych Bliźnich.
kn