Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polityk PO zażądał zdjęcia artykułu o Jadwidze Kaczyńskiej

Portal Onet opublikował artykuł z sylwetką Jadwigi Kaczyńskiej. Nie spodobało się to wielu sympatykom opozycji, w tym wysoko postawionemu członkowi PO.

Wczoraj w kościele w Starachowicach odbyła się msza za duszę Jadwigi Kaczyńskiej, podczas której jej syn, prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie dotyczące m.in. afery Amber Gold. Portal Onet z tej okazji zamieścił artykuł pt. „Mama braci Kaczyńskich – Jadwiga Kaczyńska. Kim była?”. Jego treść to jej krótki, utrzymany w bardzo neutralnym tonie życiorys. „Ludzie szukają o niej informacji w necie w związku oczywiście z politycznym wystąpieniem jej syna na mszy z okazji rocznicy jej śmierci” – napisał na swoim Facebooku redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk – „Wiemy to, bo na tym polega nasza praca”.

Jak się okazało ten neutralny tekst spowodował furię zwolenników opozycji. „Na Twitterze zostałem zaatakowany przez zwolenników opozycji za to, że »wchodzicie w d…ę PiS-owi« (w oryginale całe słowo, oczywiście), że »Onet dogadał się z PiS-em, to jasne«, że »powiedz, ile was za to PiS zapłacił…« itd., rozumiecie już pewnie przekaz” – napisał Węglarczyk – „Anonimy na Twitterze mało mnie grzeją, wszystkie partie mają swoich trolli i swoich anonimowych fanatyków, to normalnie. Dziś do tego ataku przyłączyli się jednak ludzie, którzy na Twitterze piszą pod nazwiskiem. »To lizusostwo« — napisał pewien człowiek, które analizy polityki zagranicznej bardzo cenię”.

Naczelny Onetu dodał, że do ataku dołączył także „pewien członek władz Platformy Obywatelskiej w Kielcach”, który zażądał od niego zdjęcia tekstu. Dziennikarz Rzeczpospolitej Michał Płociński ujawni, że chodzi o Krzysztofa Sławińskiego. „Bartek. Zdejmij to ze strony!!” – napisał polityk PO udostępniając link do artykułu Onetu – „Miej Cohones!!”. „Czy tak mają wyglądać wolne media i wolność słowa według PO?” – skomentował Płociński.

za:www.stefczyk.info

***

Odruch jak u- za przeproszenie- psa Pawłowa?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.