Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzecznik niemieckich obywateli?

Na wniosek dr. Adama Bodnara, który mimo upływu określonej przez konstytucję kadencji nadal pełni obowiązki rzecznika praw obywatelskich, warszawski sąd antymonopolowy orzekł o wstrzymaniu przejęcia Polska Press przez PKN Orlen. Sprawa jest dość zagadkowa, bo znamy jedynie relację wnioskodawcy, który o decyzji sądu miał dowiedzieć się przez telefon.

Znamy natomiast argumentację RPO, którego trapiła kwestia wolności słowa, rzekomo zagrożonej w wyniku transakcji. Wolność słowa – rzecz ważna, jednak w tym przypadku to atrapa argumentacji prawniczej, która w żadnym zakresie nie odnosi się przecież do kwestii ochrony antymonopolowej, co jest wyłącznym przedmiotem działania tego sądu.

Nasuwa się pytanie: dlaczego wolność słowa, zdaniem RPO, ma być zagrożona, gdy właścicielem gazet będzie polski koncern, a rozkwitała pod ręką niemiecką? Może pan rzecznik zajął się ochroną obywateli… niemieckich, a w następnym takcie wystąpi z wnioskiem o nakaz sprzedaży Orlenu lub LOT-u w niemieckie ręce? Sędzia, która nie powinna być sędzią, orzeka na wniosek RPO, który skończył swoją kadencję, w przedmiocie niemieckich interesów w Polsce. Brawo!

Adrian Stankowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.