Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Homo-aktywiści znów próbują szkalować Kościół w Polsce. Powodem… wierność Pismu Świętemu

Europejskie Forum Grup Chrześcijańskich LGBT (EF) opublikowało w kwietniu pierwszy w historii „Tęczowy Indeks Kościołów w Europie w 2020 roku” (RICE 2020), który klasyfikuje chrześcijańskie grupy kościołów w Europie według ich „inkluzywności LGBTI”.

W rankingu wysokie miejsce zajął Kościół w Niemczech. Z kolei Kościół w Polsce znalazł się na ostatnim miejscu.

„Jako teologowie badający inkluzywność zaczęliśmy od argumentu, że praktyka radykalnej gościnności i wspólnotowości Jezusa wyznacza kościołom zasady dotyczące różnorodności, równości i afirmacji osób o wszystkich orientacjach seksualnych i tożsamości płciowej”, czytamy w raporcie z badań RICE.

Tęczowy Indeks Kościołów w Europie wykorzystuje 47 wskaźników „inkluzywności” osób LGBTI, które powinien spełniać Kościół katolicki.

Wśród nich znalazł się m.in. punkt mówiący o tym, że Biblia nie może być wykorzystywana jako normatywny instrument do definiowania ról płciowych i nie powinna być interpretowana jako potępienie osób LGBTI lub przeżywanych pragnień, seksualności i tożsamości LGBTI.

Punkty w rankingu można zdobyć też za organizowanie „małżeństwa osób tej samej płci” lub ceremonii błogosławieństwa dla par tej samej płci, udzielanie błogosławieństwa dla osób transpłciowych, kiedy zadeklarują nową tożsamość, czy wspieranie adopcji i wychowania dzieci przez pary LGBTI.

Dobrze widziane jest także przyjmowanie do seminarium osób zdeklarowanych jako LGBTI i kobiet cis-hetero, a także uwrażliwienie języka liturgicznego używanego w modlitwach i księgach modlitewnych na kwestie płci i orientacji seksualnej.

Wskaźniki te zostały zmierzone za pomocą kwestionariusza stosowanego do oceny „inkluzywności” LGBTI w różnych kościołach katolickich, prawosławnych i protestanckich, które następnie uszeregowano zgodnie z ich wynikiem indeksu. Grupy kościelne mogą uzyskać od pół punktu do pełnego punktu za wskaźnik.

Interaktywna mapa przedstawia średnie wyniki indeksu „inkluzywności” każdego kraju europejskiego i może być również filtrowana według grupy kościołów.

Na czele listy kościołów znajdują się Metropolitan Community Church w Finlandii (którego większość członków to osoby LGBT), Kościół Szwecji i Kościół protestancki w Szwajcarii.

W najbliższym czasie okaże się, czy ich wynik indeksu zostanie „podniesiony” po uwzględnieniu niedawnego, powszechnego oferowania parom homoseksualnym publicznych błogosławieństw przez księży katolickich w Niemczech, pomimo jawnej sprzeczności z doktryną Kościoła i niedawnego zakazu Watykanu.

Wysokie miejsca w „tęczowym rankingu” zanotował również Kościół rzymskokatolicki na Malcie, w Austrii, Francji i we Włoszech.

Na samym końcu zarówno listy Kościoła rzymskokatolickiego, jak i ogólnej listy kościołów, znalazł się Kościół rzymskokatolicki w Polsce, uzyskując wynik 1 na 47.

za:pch24.pl

***

...Niepomni losu Sodomy i Gomory...

kn

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.