Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wiceprezydent USA na marszu LGBT. Sytuacja bez precedensu


„Amerykanie LGBTQ, chcę, żebyście wiedzieli: widzimy was. Słyszymy was” – napisała na Twitterze Kamala Harris, która jako pierwszy wiceprezydent USA dołączyła do marszu LGBT na ulicach Waszyngtonu.


Kamala Harris udostępniła na Twitterze zdjęcie, na którym widać jak wraz z mężem paraduje na sobotnim marszu „Dumy” LGBT w stolicy Stanów Zjednoczonych. Zastępca Joe Bidena stała się tym samym pierwszym urzędującym wiceprezydentem, który wziął udział w podobnej manifestacji.

 - Świętujemy wszystkie osiągnięcia, ale musimy uchwalić Ustawę o równości. Musimy upewnić się, że nasza społeczność transpłciowa i nasza młodzież są chronieni. Nadal potrzebujemy ochrony wokół zatrudnienia i mieszkalnictwa. Jest o wiele więcej pracy do wykonania i wiem, że jesteśmy zaangażowani – powiedziała Harris podczas swojego przemówienia na marszu w Waszyngtonie.

Biden i Harris: Nie spoczniemy dopóki wszyscy nie będą równi

Powyższy tweet nie był jedynym wpisem Kamali Harris poświęconym w ostatnich dniach propagowaniu ideologii LGBT i gender. Na jej Twitterze, gdzie od początku czerwca zdjęcie w tle głosi hasło „Szczęśliwego miesiąca Dumy”, pojawił się post, w którym wiceprezydent napisała: „Amerykanie LGBTQ, chcę, żebyście wiedzieli: widzimy was. Słyszymy was. Prezydent Joe Biden i ja nie spoczniemy, dopóki wszyscy nie będą mieli równej ochrony prawnej. Szczęśliwej #Dumy”.

Na Twitterze posypała się fala krytyki osób zwracających uwagę, że Kamala Harris zajmuje się maszerowaniem u boku lewicowych aktywistów, podczas gdy jako członek rządu Bidena ma do rozwiązania chociażby kryzys migracyjny na granicy z Meksykiem. Z kolei konserwatywna publicystka Liz Wheeler zapytała wiceprezydent Harris i jej męża w komentarzu: „Czy popieracie podawanie dzieciom leków blokujących dojrzewanie, aby chemicznie je kastrować, jeśli cierpią na dysforię płciową?”.

Na szańcach „Ustawy o równości”

Joe Biden i jego administracją próbują forsować tzw. Ustawę o równości (Equality act), która – jak ostrzegają konserwatywni komentatorzy – będzie stanowiła pogwałcenie fundamentalnych amerykańskich swobód obywatelskich, takich jak wolność sumienia w ramach światopoglądu religijnego. Ustawa pozwoli na zmuszanie ośrodków adopcyjnych do przekazywania dzieci w ręce par homoseksualnych oraz napiętnowanie jako „rasistów” osób takich jak fotografowie, czy cukiernicy, którzy odmawiają świadczenia usług na „ślubach” osób tej samej płci.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.