Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Parada Równości w Warszawie z patronatem Trzaskowskiego. Prezydent stolicy weźmie udział w marszu LGBT


„Rafał Trzaskowski kolejny raz udzielił patronatu prezydenta Paradzie Równości w Warszawie”

, informuje portal wPolityce.pl. Odbędzie się ona 19 czerwca, a sam Trzaskowski, jak informują organizatorzy, oficjalnie przywita uczestników wydarzenia LGBT i weźmie udział w przemarszu.

Informację organizatorów przemarszu dot. patronatu i udziału Trzaskowskiego potwierdziła rzecznik warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Portal wPolityce.pl przypomina, że po raz pierwszy w historii Trzaskowski udzielił patronatu Paradzie Równości w 2019 roku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz co roku odmawiała objęcia patronatem imprezy środowiska LGBT. Trzaskowski jest pierwszym prezydentem stolicy, który udzielił tak wyraźnego wsparcia tej grupie. We wcześniejszych latach robili to jednak prezydenci innych miast – między innymi Poznania czy Gdańska.

wPolityce.pl zwraca uwagę, że za rządów Rafała Trzaskowskiego, w warszawskim ratuszu obserwujemy coraz nachalniejsze wpychanie ideologii LGBT do przestrzeni publicznej. Na finiszu są już prace dot. hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+. Z informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl wynika, że z budżetu miasta, w ciągu 3 lat zostanie przeznaczone na ten cel prawie 800 tys. zł.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.