Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Barbara Nowak: Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską!

- Szok! Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską! Przygotowuje ofertę wg płci kulturowych. Pierwsza polska wyższa uczelnia, z historią od 1364 r. stosuje segregację studentów po neomarksistowsku – napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Co spowodowało tak ostrą reakcję małopolskiej kurator oświaty?

Barbara Nowak odniosła się w ten sposób do ankiety mającej podobno służyć badaniom podobno prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński, które zostały tam przygotowane przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania Uniwersytetu Jagiellońskiego i są adresowane do studentów tej uczelni.

Nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie pytania zawarte w kwestionariuszu, gdzie jedno z pytań w ankiecie dotyczące płci dalej następujące możliwości odpowiedzi: “kobieta”, “mężczyzna”, “transkobieta”, “transmężczyzna”, “niebinarna” lub “nie chcę odpowiadać na to pytanie”

- “Szok! Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską! Przygotowuje ofertę wg płci kulturowych. Pierwsza polska wyższa uczelnia, z historią od 1364 r. stosuje segregację studentów po neomarksistowsku” - napisała odnosząc się do tych rzekomych badań UJ kurator Barbara Nowak na Twitterze.

Przedstawiciele uczelni wyjaśniają, że „pytania dotyczące płci, tożsamości płciowej zadawane są tylko i wyłącznie na potrzeby badania”. Jest tu jednak zawarty podstawowy błąd logiczny – uczelnia jest instytucją publiczną, a w związku z tym informacje także są publiczne. W prawie polskim nie ma takiego podziału na płci, a sposób postawienia pytania w formularzu jest zarówno błędny, jak i sprzeczny z polskim systemem prawnym. Co więcej wprowadza w błąd wiele osób.

- Badanie potrwa do 14 lipca br., a jego wyniki zostaną przedstawione Władzom UJ w formie zbiorczego raportu. Raport będzie również dostępny na stronie internetowej Działu Bezpieczni UJ – czytamy na portalu miastopociech.pl.

za:www.fronda.pl

***

Dr T. Rzymkowski: Wyrażam olbrzymie zaniepokojenie, że Uniwersytet Jagielloński próbuje uczestniczyć w wojnie światopoglądowej i ulega narracji ideologii gender

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymali ankietę, w której proszeni są o wskazanie swojej płci, mając do wyboru także inne niż kobieta czy mężczyzna. „Zgodnie z Ustawą o aktach stanu cywilnego w Polsce mamy dwie płcie. Jeśli Uniwersytet próbuje relatywizować kwestie natury biologicznej, jest to niezwykle smutne, tym bardziej że mówimy o najstarszym polskim uniwersytecie, który kończyło wielu wybitnych Polaków ze św. Janem Pawłem II na czele” – zwracał uwagę dr Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, poinformował w czwartek, że skierował do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pismo z prośbą o pilne wyjaśnienie w sprawie ankiety przygotowanej przez działającą na rzecz „równego traktowania” jednostkę uczelni. Chodzi o ankietę, którą 38 tys. studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego dostało z Działu Bezpieczni UJ. Ankietowani proszeni są o wskazanie swojej płci, mając do wyboru także inne niż kobieta czy mężczyzna. O sprawie poinformowała na Twitterze Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.

    – Zgodnie z Ustawą o aktach stanu cywilnego w Polsce mamy dwie płcie: męską i żeńską. Nie ma żadnych innych płci. Jakiekolwiek próby deformowania tego stanu rzeczy są po prostu niezgodne z prawem. Uniwersytet jest organem władzy publicznej i powinien działać w granicach i na podstawie prawa. W tym przypadku mamy do czynienia z tworzeniem równoległych bytów – zwracał uwagę dr Tomasz Rzymkowski.

Rozmówca RIRM wskazał także na zaprzeczanie podstawowym zasadom biologii i genetyki.

    – Uniwersytet zaprzecza też biologii, bo w kodzie genetycznym mamy zapisane, że albo jesteśmy kobietą, albo mężczyzną. Jeśli Uniwersytet próbuje relatywizować kwestie natury biologicznej, jest to niezwykle smutne, tym bardziej że mówimy o najstarszym polskim uniwersytecie, który kończyło wielu wybitnych Polaków ze św. Janem Pawłem II na czele. Wyrażam olbrzymie zaniepokojenie, że Uniwersytet Jagielloński próbuje uczestniczyć w wojnie światopoglądowej i ulega narracji ideologii gender. (…) Uniwersytet powinien być neutralny światopoglądowo, a przede wszystkim powinien przestrzegać polskiego prawa – akcentował wiceminister edukacji i nauki.

    – Ponadto są to dane wrażliwe. Jestem bardzo ciekaw opinii Urzędu Ochrony Danych Osobowych, czy tego typu dane mogą być zbierane przez uniwersytet. Niektóre z pytań – moim zdaniem – ocierają się o kwestie dotyczące stanu zdrowia poszczególnych osób – dodał.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.