,,Dokąd zmierza ten świat?’’. Kolejny atak na katolicki kościół w Szczecinie

Do kolejnego szokującego ataku na katolickie wartości doszło w Szczecinie. Nieznani sprawcy sprofanowali figury maryjne w parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej. Na figurach wymalowano czerwoną farbą pentagram i odwrócone krzyże. Sprawą zajęła się policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 czerwca. W niedzielę poinformowała o nim za pośrednictwem mediów społecznościowych parafia.

- „Dzisiejszej nocy miało miejsce przykre wydarzenie. Sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej na naszym wzgórzu przed kościołem... Może ktoś coś widział...? Dokąd zmierza ten świat...? Ave Maria!”

- czytamy na profilu parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie na Facebooku.

W rozmowie z portalem szczecin.naszemiast.pl proboszcz parafii, ks. Andrzej Buczma podkreślił, że mamy do czynienia z celowym działaniem.

- „Co prawda kiedyś ktoś zachlapał farbą stacje drogi krzyżowej, ale teraz można mówić o celowym działaniu i dewastacji”

- mówił duchowny.

Na figurach wymalowano satanistyczne znaki.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Ewelina Gryszpan potwierdziła, że policja wykonała czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia. Sporządzono dokumentację fotograficzną i zabezpieczono nagrania z monitoringu. O sprawie poinformowana zostanie prokuratura.

za:www.fronda.pl

***
Szatańskie wzmożenia. Żal tych łowionych małomyślnych.

k