Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Brukselska cenzura tuż-tuż? Eurokraci chcą wpisać Kościół, Ordo Iuris na „czarną listę”!

Obrońcy życia i praw człowieka już wkrótce zostaną zepchnięci w Unii Europejskiej na społeczny margines? Agencja CNA zwraca uwagę na potężne zagrożenie. Na postępowej liście znalazł się między innymi polski instytut Ordo Iuris, Kościół katolicki jako całość, a także z imienia i nazwiska o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych (EPF) – grupa parlamentarzystów europejskich zaangażowanych w wymuszenie uznania aborcji za „prawo człowieka” na całym świecie – przygotowuje wielki polityczny zamach stanu mający na celu zdyskredytowanie renomowanych instytucji chrześcijańskich i organizacji praw człowieka, które grupa opisuje jako „ekstremistów religijnych” rzekomo zaangażowanych w „cofnięcie praw człowieka w zakresie seksualności i reprodukcji” – donosi agencja CNA.

W minionym tygodniu EPF przedstawiło „raport śledczy” zatytułowany „Czubek góry lodowej: Sponsorzy religijnych ekstremistów przeciwko prawom człowieka w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w Europie w latach 2009 – 2018”. Celem powstania dokumenty jest wpłynięcie na głosowanie, które w Parlamencie Europejskim otwarcie potępiłoby organizacje obrony życia. Głosowanie ma się odbyć w Brukseli w czwartek, 24 czerwca.

Dokument podpisany przez Neila Dattę, sekretarza EPF, twierdzi, że demaskuje „54 podmioty finansujące anty-gender, działające w Europie, jak również główne kanały, przez które ekstremiści religijni generują fundusze i jak one krążą”.

Według raportu, „wyłania się obraz ponadpaństwoej wspólnoty podobnie myślących ekstremistów religijnych i powiązanych z nimi podmiotów skrajnie prawicowych, podejmujących strategiczne decyzje dotyczące finansowania przekraczając granice międzynarodowe”.

Skandaliczny i mogący wykluczyć chrześcijan z życia publicznego dokument wymienia niezliczone organizacje i osoby, które są uznawane za „anty-genderowe”, bez żadnych lub znikomych dowodów. W rozdziale poświęconym Kościołowi katolickiemu dokument krytykuje Watykan, niektórych europejskich kardynałów, takich jak Christoph Schönborn, Komisję Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej (COMECE) oraz kilka innych organizacji i osób w przypadkowej kolejności.

Według dokumentu, „istnieje kilka katolickich wspólnot religijnych, które wspierają cele anty-genderowe i mają również znaczenie finansowe”. Wymieniają dalej włoski ruch świecki Komunia i Wyzwolenie, Lucę Volontè z Fundacji Novae Terrae, amerykańskich Rycerzy Kolumba, Fundusz Chiaroscuro, Legionistów Chrystusa, „rodzinę Slima z Meksyku”, Opus Dei, Fundację Lejeune, hiszpańską Fundację Valores y Sociedad, włoski Movimento Per la Vita oraz polskiego redemptorystę księdza Tadeusza Rydzyka, CitizenGO, i wreszcie, jako poważne objawienie, „kilku urzędników watykańskich”, którzy „odgrywają bezpośrednią rolę w inicjatywach antygenderowych”.

Inne dobrze ugruntowane i renomowane organizacje działające na rzecz praw człowieka są również prezentowane jako instytucje „w porządku”, przekazujące miliony euro na rzecz programu pro-life i prorodzinnego.

Jak na ironię, Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych (EPF) jest wspierane przez najbogatsze organizacje na naszej planecie. EPF ma niemal niekończącą się listę organizacji wartych miliardy dolarów, takich jak Fundacja Billa i Melindy Gates, International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowa Federacja Planowania Rodzicielstwa – IPPF), Komisja Europejska, Fundacja Społeczeństwa Otwartego George’a Sorosa, Wallace Global Found, Fundacja MacArthura, Fundacja Summit i Fundacja Hewletta (jeden z właścicieli Hewlett-Packard).

Według pierwszej analizy dokumentu „Czubek góry lodowej”, przeprowadzonej przez Europejski Ośrodek na rzecz Prawa i Sprawiedliwości, „raport jest długi i bardzo szczegółowy. Wśród misz-maszu konserwatywnych amerykańskich think tanków i rosyjskich oligarchów wymierzony jest w solidne grupy obrony życia i pro-rodzinne, polityków pro-life (Gudrun Kugler i Anna Záborská), europejskie rodziny katolickie, think tanki (Hudson Institute, Europejski Ośrodek na rzecz Prawa i Sprawiedliwości i Alliance Defending Freedom – ADF – [Przymierze Broniące Wolności]) oraz szeroko pojęty Kościół katolicki”.

Ośrodek zaznacza również, że „znamienny jest czas powstania tego raportu, ponieważ został on wydany w związku ze zbliżającym się głosowaniem w Parlamencie Europejskim poświęconym prawom seksualnym i reprodukcyjnym”.

Europejskie Forum Parlamentarne na Rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych zaproponowało poprawkę stwierdzającą, że Unia Europejska: „…jest zaniepokojona umieszczeniem w unijnym rejestrze przejrzystości organizacji takich jak Ordo Iuris, ADF International, Alliance VITA, European Dignity Watch, Federacja Katolickich Stowarzyszeń Rodzinnych w Europie (FAFCE), One of Us European Federation for Life and Human Dignity, Profesionales por la Ética i World Youth Alliance Europe, które tym samym są upoważnione do otwartej współpracy z instytucjami publicznymi na rzecz osłabienia praw kobiet i zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych.

Jeśli rezolucja zostanie przyjęta, będzie to pierwsze masowe umieszczanie na czarnej liście organizacji praw człowieka i organizacji chrześcijańskich w Unii Europejskiej.

„Dodam, że poprawka została przygotowana przez grupę lobbingową powiązaną z wielkim kapitałem International Planned Parenthood. Ci sami ludzie na szczycie ONZ w Nairobi demaskowali rzekomy światowy spisek z udziałem papieża i patriarchy greckiego przeciwko prawom człowieka…” – skomentował doniesienia mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

za:pch24.pl

***

Nic zaskakującego. Specjalnie. To normalna, niestety, droga fałszywek i zwodzeń. Przez Zło.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.