Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Poprawność polityczna w samolotach. Lufthansa rezygnuje ze zwrotu „panie i panowie”

Lufthansa wprowadza nowe, neutralne płciowo powitania na pokładzie swoich samolotów. Rezygnuje ze zwrotów „panie i panowie” w trosce o dobre samopoczucie osób, które nie identyfikują się jako kobiety ani mężczyźni. Będą więc stosowane zwroty „drodzy goście” lub „dzień dobry”, „dobry wieczór”.

„Załogi zostały poinstruowane, aby wybrać powitanie obejmujące wszystkich pasażerów” – powiedział agencji AFP rzecznik prasowy Lufthansy.

Zmiany mają być wprowadzane stopniowo i będą dotyczyć wszystkich linii należących do koncernu. Ostateczna wersja powitania zostanie zatwierdzona przez kapitana samolotu.

Decyzja jest efektem dyskusji na temat identyfikacji płciowej osób niebinarnych i wpisuje się w szereg zmian, które zachodzą w społeczeństwie niemieckim. Jedną z nich była rezygnacja przez operatorów transportu publicznego z określenia „Schwarzfahren” (jazda na czarno) oznaczającego jazdę na gapę. Pojawiały się skargi o rasistowski charakter tego sformułowania.

za:opoka.news

***

Postępaki postępują. I testują.

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.