Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krok po kroku. O paradach homoseksualistow, haśle „Nie lękajcie się , oraz innych postępowych oczekiwaniach, czynach i dezorientacjach

Miron Mironiuk zapewnił: „hasło "[Nie lekajcie się!" - kn] to nie prowokacja, tania sensacja. kto bardziej niż Jan Paweł II sprzeciwiał się agresji i dyskryminacji?". I to racja - Jan Paweł II sprzeciwiał się każdemu złu, które mogło zagrozić człowiekowi. Dlatego gdy Europarlament w 1994 roku zalecił państwom członkowskim „eliminację przeszkód w legalizacji stałych - związków homoseksualnych", papież powiedział: „parlament w sposób nieuprawniony nadał walor prawny zachowaniom dewiacyjnym, niezgodnym z zamysłem bożym: wiemy, że człowiek ulega słabościom, ale parlament w ten sposób poparł ludzkie słabości". I jeszcze cytat z Jana Pawła II z roku 2000, gdy przez Rzym przeszła parada podobna do tej, jaka szykuje się w Warszawie: „W imieniu kościoła rzymskiego muszę wyrazić mój smutek z powodu afrontu wobec wielkiego jubileuszu roku 2000 i pogwałcenia chrześcijańskich wartości, które są tak drogie sercom katolików na całym świecie"

Kongregacja Nauki i Wiary: „Jeśli wszyscy wierni mają obowiązek przeciwstawienia się zalegalizowaniu prawnemu związków homoseksualnych, to politycy katoliccy zobowiązani są do tego w sposób szczególny, na płaszczyźnie im właściwej". Oświadczenie to zatwierdził Jan Paweł II 28 marca 2003 r.


·    „Bez gruntownych reform instytucji kościoła katolicyzm w Polsce w ciągu kilkudziesięciu lat zostanie zepchnięty do postaci niewielkich grup zapiekłych, fundamentalistycznych osobników" – napisał w „Newsweeku" Tadeusz Bartoś, były zakonnik- zapewne wzorem na tej drodze „gruntownych reform" są niektóre kraje Zachodu, gdzie skasowano konfesjonały,
otworzono się na dialog z wszelkimi innościami, zarzucono modlitwę i posty. i rzeczywiście - religia tam rozwija się dynamicznie. Imamowie są bardzo zadowoleni.


·    Poplątany kraj

57-letni kopt Ezżaz Aziz, który uciekł z Egiptu z powodu prześladowań religijnych, jest teraz prześladowany w Holandii. jest motorniczym tramwaju w Amsterdamie. Jak podała „Rzeczpospolita",władze państwowych zakładów transportowych nakazały mu zdjąć krzyżyk, który nosi na szyi. ponieważ odmówił, został odesłany do domu. „Moje muzułmańskie koleżanki mogą nosić w pracy chusty, podczas gdy mnie nie wolno pokazywać, że jestem chrześcijani nem" - protestuje. na nic zdało się odwołanie do sądu - kolejne instancje uznały, że łańcuszek jest zagrożeniem dla pracownika, bo może się w coś zaplątać. Co prawda nigdy się coś takiego nie zdarzyło, ale za to Holandia zaplątała się w walkę z krzyżem.

·  Alergia na zdjęcie

W jednym z krakowskich gimnazjów podarowano wyróżniającym się uczniom książkę
„Hołd katyński". pozycja ta dotyczy katastrofy smoleńskiej, a jej okładkę zdobi zdjęcie śp.
prezydenta Kaczyńskiego i jego żony. natychmiast ktoś uznał, że szkoła uprawia agitację.
sprawę opisała „gazeta wyborcza", cytując oburzonych rodziców, którzy uznali, że to „nachalna propaganda wyborcza". Może źle przeczytali tytuł? Tam jest napisane „HOŁD  KATYŃSKI", a nie „Kaczyński".      

Za: Gość Niedzielny z 4 lipca 2010r.  Teksty red. Franciszka Kucharczaka (kn) 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.