Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krok po kroku. Janusz Wojciechowski - NOWOROCZNE MARZENIA POLAKÓW WEDŁUG RADIA ZET

Według sondażu SMG/KRC dla Radia Zet, 84 proc. Polaków marzy na Nowy Rok o szerokopasmowym internecie, 76 proc. - o zniesieniu wiz do USA, 74 proc. - o postępie w budowie dróg i autostrad. 53 proc. obywateli zwierzyło się ankieterom, że w skrytości ducha marzy o odejściu z polityki Jarosława Kaczyńskiego. Ciekawy wynik sondażu. Idziesz sobie, człowieku, ulicami polskich miast albo zapuszczasz się w wiejskie opłotki, mijasz zamyślonych ludzi, to młodzieńca, to staruszkę i nawet nie zdajesz sobie sprawy, że pięć na sześć mijanych osób w zamyśleniu marzy o szerokopasmowym internecie. Myślę, że to marzenie w Nowym Roku spełni rząd, a zwłaszcza biegły w sprawach internetu wicepremier Pawlak. Ten rząd wyspecjalizował się przecież w spełnianiu obietnic i marzeń.

Patrzysz, człowieku, na ludzi, młodych, w średnim wieku, czy starych i nawet nie wiesz, że w trzech głowach na cztery kałacze się marzenie zniesienie wiz do USA. To marzenie mógłby spełnić jednym pociągnięciem pióra prezydent Obama, ale - panie Obama - niech Pan tego marzenia nie spełnia! Skoro marzących o zniesieniu wiz jest aż 76 proc. Polaków, to niech pan tych wiz nie znosi! Bo jak Pan zniesie, to się trzy czwarte Polaków, trzydzieści milionów prawie, rzuci na lotniska, emerytury renty. stypendia i zasiłki wyda na bilety i spieprzy do Ameryki. Tak im tu dobrze, widzi Pan... Pan będzie miał problem i ja też, bo kto będzie nad Wisłą harował na moją emeryturę?

Marzenie o budowie dróg i autostrad
mógłby zrealizować Donald Tusk, ale jego rząd właśnie odwrócił swoje niedawne wyborcze hasło i już nie buduje dróg, tylko robi politykę. Czystą politykę kreowania wizerunku, a dla wizerunku najlepsze jest nicnierobienie, bo robota wizerunek psuje. Dlatego czarno widzę to marzenie o drogach i autostradach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w sondażu nazwiska Jarosława Kaczyńskiego. O nikogo innego nie zapytano, ani o prezydenta, ani o premiera, ani o lidera żadnej innej partii, tylko o Kaczyńskiego. O czymkolwiek się w Polsce dyskutuje, czy o polityce, czy o balu karnawałowym, czy o hodowli kanarków, musi być obowiązkowo poruszony temat Jarosława Kaczyńskiego (bo Kaczyński ma kota, a kot stanowi zagrożenie dla kanarków, dlatego Kaczyński powinien odejść z polityki).

Według Radia Zet 53 proc. Polaków idzie ulicą ze spuszczoną głową i marzy o odejściu Jarosława Kaczyńskiego. Mam szczególne powody do zaniepokojenia tym marzeniem, żeby do którejś głowy nim przepełnionej nie strzeliła znowu myśl wstąpienia do jakiegoś biura PiS...

A Radio Zet mogłoby jeszcze zapytać, jaki procent ankietowanych marzy o odejściu Kaczyńskiego z tego świata. Byłby to zapewne odsetek niemały, zważywszy, jak wiele się czyni, aby podsycać owych marzeń żar.

za: http://niezalezna.pl/artykul/noworoczne_marzenia_polakow_wedlug_radia_zet/43064/1 (tb)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.