Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Świetlik: TVP nie jest publiczna, tylko polityczna

- Obecna władza rytualnie czyści media publiczne z ludzi, którzy są wobec niej krytyczni. Telewizja w Polsce, od kiedy powstała jako tuba propagandowa komunistów, jest przez polityków postrzegana w ten sam sposób - mówi portalowi Fronda.pl Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy:

Obecna władza rytualnie czyści media publiczne z ludzi, którzy są wobec niej krytyczni. To robiły wszystkie rządzące do tej pory ekipy; telewizja w Polsce, od kiedy powstała jako tuba propagandowa komunistów, jest przez polityków postrzegana w ten sam sposób.

Dzisiejsze „czyszczenie” jest jednak wyjątkowe ze względu na swój rozmach. Likwiduje się wiele programów, które cieszyły się dużą oglądalnością – jak „Antysalon Ziemkiewicza”, czy „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Nie da się tego porównać z likwidacją programu Jacka Żakowskiego, z którego oglądalnością było, powiedzmy, dość średnio. W ten sposób odcina się dużą grupę ludzi o pewnej wrażliwości i poglądach, w tym wypadku konserwatywnych, od możliwości znalezienia „swojej treści” w telewizji.

TVP nie jest publiczna, tylko polityczna. Trudno mówić w tej chwili o łamaniu wolności słowa – wszystko dzieje się zgodnie z prawem, ostatecznie każdy program kiedyś zostaje zdjęty z anteny, oprócz Elżbiety Jaworowicz, która jest wieczna. Niemniej fakt, iż swoje chętnie oglądane programy traci jednocześnie tylu krytycznych wobec rządu publicystów, wskazuje na niepokojącą tendencję.
not. sks

za: http://www.fronda.pl/news/czytaj/swietlik_tvp_nie_jest_publiczna_tylko_polityczna* Kategoria: Polska     * poniedziałek, 3 stycznia 2011 12:55 (tb)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.