Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tantiemy z profanacji

Ks. bp Edward Frankowski, pasterz diecezji sandomierskiej Decyzja warszawskiego sądu rejonowego, na mocy której odmówił prowadzenia sprawy dotyczącej wyszydzania krzyża przez panów Jakuba Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, wpisuje się w szereg podobnych rozstrzygnięć w ostatnim czasie. Postępowanie sądu przyzwyczaja opinię publiczną do tego, że wszyscy wokół mają prawo do ataków na najświętszy znak chrześcijan oraz do profanacji religijnych, które łatwo można usprawiedliwić tym, że są jakoby wyrazem kreacji artystycznej. Ludzie otrzymują zarazem przekaz, że nie warto zajmować się podobnymi sprawami, nie warto zabierać głosu, lecz akceptować tego typu incydenty. W efekcie wszystko to służy strategii podcinania korzeni chrześcijańskich, jaką wyznacza kanon poprawności politycznej. W tym właśnie nurcie działa wymiar sprawiedliwości, a sprawy dotyczące profanacji są traktowane jako niegodne, by rozpatrywać je poważnie na wokandzie sądowej.
Lekceważenie naszych znaków wiary, które dla katolików są świętością, jest też lekceważeniem nas - ludzi wierzących. Osoby, które dopuszczają się czynów profanacji, publicznego kpienia ze świętych znaków, czują się bezkarne. To z kolei może rozpętać całą lawinę ataków na Kościół. Jest tajemnicą poliszynela, że ci, którzy dopuszczają się takich czynów, nie robią tego bezinteresownie. To się im opłaca finansowo, mają także zapewnienie, że im to ujdzie bezkarnie. My jednak nie możemy się zgadzać na takie działania, trzeba je nagłaśniać i publicznie piętnować. Musimy budzić opinię publiczną, zdrowy odruch sumienia, aby odwrócić ten proces.

not. MJ
za: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110929&typ=po&id=po47.txt (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.