Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nowe rozdanie na multipleksie okazuje się powtórką z rozrywki. „Nowe podmioty” to tak naprawdę TVN i Polsat

Otóż niewiele wody w Wiśle musiało upłynąć, byśmy się przekonali, że „nowe podmioty”, dla których KRRiT wypchnęła na aut „mało wiarygodną” telewizję ojca Rydzyka, to tak naprawdę TVN i Polsat.  W cieniu protestów w sprawie miejsca dla telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie pojawiają się nowe informacje na temat wygranych w tym rozdaniu. Choć bardzo ciekawe, można je znaleźć gdzieś na dalekich stronach poświęconych sprawom biznesowym. Otóż niewiele wody w Wiśle musiało upłynąć, byśmy się przekonali, że „nowe podmioty”, dla których KRRiT wypchnęła na aut „mało wiarygodną” telewizję ojca Rydzyka, to tak naprawdę TVN i Polsat.
Główni rozgrywający na rynku telewizyjnym zastosowali stary, sprawdzony chwyt. Do walki wysłali świeże, niezgrane jeszcze firmy, a gdy tylko otrzymały one wymarzone koncesje, oficjalnie zaczęły przejmować w nich pakiety kontrolne. I tak: TVN ma już 50,55% udziałów w spółce Stavka, nadającej od 2 stycznia kanał TTV. Pierwszą ćwiartkę nabył już we wrześniu, drugą pod koniec grudnia. Firma ITI nie wydała na ten temat oficjalnego komunikatu, bo jak twierdzi „nie miała takiego obowiązku”. Polsat grał przynajmniej w otwarte karty. Kto chciał, wiedział, że udziałowcem spółki ATM Grupa (koncesja na kanał ATM Rozrywka) jest Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.