Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krzysztof Nagrodzki - Zdradzani

Czego się boją? Przed czym uciekają funkcjonariusze nowego lewactwa (bo przecie nie lewicy), kiedy z taką determinacją, z poświęceniem sensu, twarzy - nie mówiąc o manierach - starają się zablokować możliwość uzyskania miejsca na pierwszym multipleksie telewizji Trwam?
Ba! Dlaczego czynią tak wiele, aby szeroka opinia publiczna nie mogła być świadkiem starcia argumentów? Racji. Czyli tego, co jest normalne w demokracji, co jest nieodzownym elementem budowania i funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Dlaczego?...
Oczywiście pytanie jest retoryczne. Problem sekowania Radia Maryja, TV Trwam czy innych alternatywnych mediów jest banalnie prosty. Wystarczy nieco pamięci, trochę samodzielnego operowania rozumem w zestawianiu i analizowaniu informacji, aby widzieć cel i metody. Niezależnie od nazwy systemu. Niezależnie od epoki. Zawsze w drodze ku totalnemu zawłaszczaniu sfery wolności należy wprzódy uzyskać możliwość sterowania ludźmi. Gwałtownie, rewolucyjnie bądź ewolucyjnie, możliwie niedostrzegalnie – krok po kroku. Za każdą cenę.
Tyle tylko, że nakręceni wykonawcy nie zdają sobie sprawy, że tak czy inaczej im również zostanie wystawiony rachunek. Wystarczy znać historię. Żadnych złudzeń panowie. I panie. Nawet jeżeli przez jakiś czas będzie się udawało mknąć ku kasie, ku miejscu na podium, uzyskać pochwałę środowiska czy prowadzących.
Bez złudzeń - zawsze tak było. Zawsze znajdowali się aktywni zaprzańcy, szalbierze, degeneraci, oraz masy oszukiwanych, zdradzanych, otępionych bądź rozleniwionych intelektualnie. Jeżeli nie ma swobodnego przepływu informacji, możliwości i chęci weryfikacji doniesień, demaskowania kłamstw, poszukiwania drogowskazów dobrych dróg, tragedia stoi u progu przepaści i czeka na stado lemingów.
Tyle, że to są nasi bliźni w człowieczeństwie. Zwiedzeni. Zatruci pychą. Trawieni pożądaniem rzeczy, znaczenia, władzy. Porywani gorączką hormonów. A i – bywa - szantażowani.
Zatem jak im pomóc, póki czas, aby nie zostali zepchnięci na zawsze w hańbę zdrady i zatracenie duszy przez ojca kłamstwa?  Co czynić, aby nie było za późno?...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.