Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Terlikowski: Zakazać Europejczykom korzystania z dolarów

Decyzja Komisji Europejskiej, która nakazała usunięcie słowackich monet euro z wizerunkami św. Cyryla i Metodego pokazuje, w jakim absurd już zabrnęliśmy, i jak antychrześcijańska jest współczesna Unia Europejska. Poziom głupoty tej decyzji jest tak wysoki, że trudno z nią polemizować na poważnie. Dlatego kieruje do urzędników Komisji Europejskiej apel, by jak najszybciej i całkowicie otwarcie zakazali Europejczykom posługiwania się banknotami dolarowymi. Na nich bowiem istnieje całkowicie nieneutralny światopoglądowo, i głęboko (tak sądzę) dotykający wojujących ateistów napis: „In God We Trust”. Dbająca o neutralność światopoglądową Europa powinna jak najszybciej zakazać dolarów i wysłać bojówki, które sprawdzać będą, jak za starych dobrych komunistycznych czasów, czy przypadkiem nie mamy ich w szufladach i w ten sposób nie obrażamy uczuć ateistów.Żarty nie powinny jednak przesłaniać faktu, że antychrześcijańskość, wrogość wobec tego, co stanowi w istocie o Europie staje się powoli nową ideologią Unii Europejskiej, a chrześcijanie stawiani są w roli kozłów ofiarnych, na których skupia się wrogość elit, a także opinii publicznej. Nic nowego pod słońcem, ale trzeba szykować się na trudne czasy miękkich, ale nie mniej realnych, prześladowań.Tomasz P. Terlikowski

za:http://www.fronda.pl (kn)
***

Gwiazdowski dla Fronda.pl: Usunięcie krzyża ze słowackiej monety to orwelowska ingerencją w historię

- Myślę, że prędzej czy później symbole religijne pojawią się, nikt ich nie będzie zakazywał w Unii, ale one nie będą już chrześcijańskie – mówi portalowi Fronda.pl Robert Gwiazdowski.

- Pomysł aby nakazać przez Komisję Europejską usunięcie krzyży Cyrylowi i Metodemu to jest czysty Orwell. Przecież oni mieli krzyże na swoich ornatach. Takie działanie pokazuje pewną aberrację myślową. Czym innym byłoby gdyby Komisja Europejska postawiła ogólną zasadę, że nie ma symbolów religijnych na monetach euro w związku z powyższym usuńcie Cyryla i Metodego. Jeśli jednak oni domagają się usunięcia krzyży to jest już coś innego, choć pozornie wygląda na to samo. To jest klasycznie orwellowska ingerencja w historię. Myślę, że prędzej czy później symbole religijne pojawią się, nikt ich nie będzie zakazywał w Unii, ale one nie będą już chrześcijańskie – mówi portalowi Fronda.pl Robert Gwiazdowski.O absurdalnym zaleceniu Komisji Europejskiej, która domaga się usunięcia z projektu okolicznościowej monety o nominale 2 euro z wizerunkami świętych Cyryla i Metodego krzyży na ich ornatach i aureoli nad głowami, poinformowała wczoraj rzecznik Narodowego Banku Słowackiego Petra Pauerova. Jak dodała, KE motywowała swoje zalecenie takimi właśnie "propozycjami niektórych krajów Wspólnoty".W sprawie wymuszenia zmiany w projekcie upamiętniającym 1150. rocznicę przybycia obu świętych na Morawy głos zabrał słowacki Episkopat. - W roku 1988, przed aksamitną rewolucją, wierni na Słowacji ryzykowali życiem, głosząc naukę obu świętych. Czy naprawdę żyjemy w państwie prawa, czy w systemie totalitarnym, gdzie dyktują nam, jakimi atrybutami mamy się posługiwać? - pyta rzecznik Episkopatu ks. Jozef Kovaczik, przypominając, że Słowacja jest krajem katolickim, a rezygnacja z atrybutów towarzyszących świętym jest "brakiem respektowania chrześcijańskich tradycji Europy". Po zmianach moneta będzie bowiem przedstawiać świętych bez charakterystycznego znaku krzyża na ich ornamentach, a także bez aureoli nad ich głowami. Zmieniona moneta trafi do obiegu w maju 2013 roku.za:www.fronda.pl (kn)
Copyright © 2017. All Rights Reserved.