Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rząd sam się wyżywi

To słynne powiedzenie Jerzego Urbana, rzecznika komunistycznego rządu, jak ulał pasuje także do obecnej sytuacji. Z tym że Urbana zastąpiły dziś tabuny usłużnych władzy dziennikarzy. Widać to szczególnie, gdy spojrzy się na obecną sytuację służby zdrowia. Jest ona najtragiczniejsza od 20 lat. Doszło nawet do tego, że w Warszawie wstrzymano przyjęcia chorych dzieci. Na wizytę u specjalisty trzeba czekać czasem nawet siedem lat.

Ale nie przeszkadza to rządowi lekką ręką wydawać dziesiątków milionów złotych na nagrody dla urzędników, a premierowi traktować rządowy samolot niczym taksówkę. Okazuje się, że tylko w jeden weekend Tusk „wylatał” równowartość luksusowego mercedesa, o czym napisał niedawno „Super Express”. Furda jednak z tym! Propaganda objawia się w pełnej krasie – medialni prorządowi propagandyści dwoją się i troją, by kolejna porażka rządu została przekuta w sukces.

Nikt nie przypomina „białego szczytu” sprzed pięciu lat z minister zdrowia Ewą Kopacz i premierem Tuskiem. Wielogodzinnych relacji TV, propagandowych wystąpień, cudownych recept, które miały uzdrowić służbę zdrowia. Nie ma o czym mówić, przecież najważniejsze jest to, by nie denerwować władzy.

Dorota Kania


za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.