Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rak politycznej poprawności

Z niejasnych przyczyn portal społecznościowy Facebook zawiesił prywatne konta pięciu redaktorów portalu PCH24.pl.  Konta zostały zawieszone i poddane specjalnej weryfikacji. Jak wyjaśniono, jednym z powodów, dla którego postanowiono zawiesić konta, był artykuł opublikowany na fanpage'u PCh24.pl, w którym była mowa o tym, iż można przestać być osobą o orientacji homoseksualnej. Mowa o artykule „Homo – aktywiści przyznali, że upodobania seksualne są zmienne”, w którym opisano konferencję zorganizowaną przez homoseksualnych aktywistów z organizacji Prideworks for LGBT Youth. W czasie spotkania stwierdzono m.in., że seksualność jest czymś „płynnym”, a upodobania seksualne się zmieniają.

Należy podkreślić, że zawieszone zostały konta redaktorów, a nie samego portalu, gdzie tekst był promowany. Mimo to praca portalu na Facebooku również była utrudniona. PCH24.pl wyjaśnia, iż Facebook zastosował cenzurę i tekst został usunięty.

„Takie treści okazały się niestrawne dla moderatorów Facebooka. Zablokowali tymczasowo nasze konta, stawiając nam wymóg weryfikacji. Wpis z artykułem „Homo – aktywiści…” został usunięty z fanpage'a PCh24.pl. Zdaniem moderatorów, promowanie takich treści „narusza Oświadczenie dotyczące praw i obowiązków obowiązujących w serwisie Facebook” ” - wyjaśnia portal.

To nie pierwsza zadziwiająca decyzja Facebooka. Od kilku bowiem miesięcy organizowany jest protest wobec kont szydzących i szkalujących chrześcijan, a także wartości przez nich wyznawanych. W ostatnim czasie falę krytyki i oburzenia wzbudziła strona uderzająca w Jana Pawła II, a tym samym we wszystkich katolików. Zmasowana akcja internautów pozostawała bez odpowiedzi portalu społecznościowego. Strona nie została zawieszona, w dalszym ciągu publikowane są na niej karygodne wypowiedzi i fotomontaże obrażające osobę bł. Jana Pawła II. Jedyne działania, jakie podjął Facebook, to zakwalifikowanie strony do "Kontrowersyjnego Humoru".

Widać, że polityka właścicieli Facebooka nie jest równa wobec wszystkich.za:www.naszdziennik.pl /pkn/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.