Rak politycznej poprawności

Z niejasnych przyczyn portal społecznościowy Facebook zawiesił prywatne konta pięciu redaktorów portalu PCH24.pl.  Konta zostały zawieszone i poddane specjalnej weryfikacji. Jak wyjaśniono, jednym z powodów, dla którego postanowiono zawiesić konta, był artykuł opublikowany na fanpage'u PCh24.pl, w którym była mowa o tym, iż można przestać być osobą o orientacji homoseksualnej. Mowa o artykule „Homo – aktywiści przyznali, że upodobania seksualne są zmienne”, w którym opisano konferencję zorganizowaną przez homoseksualnych aktywistów z organizacji Prideworks for LGBT Youth. W czasie spotkania stwierdzono m.in., że seksualność jest czymś „płynnym”, a upodobania seksualne się zmieniają.

Należy podkreślić, że zawieszone zostały konta redaktorów, a nie samego portalu, gdzie tekst był promowany. Mimo to praca portalu na Facebooku również była utrudniona. PCH24.pl wyjaśnia, iż Facebook zastosował cenzurę i tekst został usunięty.

„Takie treści okazały się niestrawne dla moderatorów Facebooka. Zablokowali tymczasowo nasze konta, stawiając nam wymóg weryfikacji. Wpis z artykułem „Homo – aktywiści…” został usunięty z fanpage'a PCh24.pl. Zdaniem moderatorów, promowanie takich treści „narusza Oświadczenie dotyczące praw i obowiązków obowiązujących w serwisie Facebook” ” - wyjaśnia portal.

To nie pierwsza zadziwiająca decyzja Facebooka. Od kilku bowiem miesięcy organizowany jest protest wobec kont szydzących i szkalujących chrześcijan, a także wartości przez nich wyznawanych. W ostatnim czasie falę krytyki i oburzenia wzbudziła strona uderzająca w Jana Pawła II, a tym samym we wszystkich katolików. Zmasowana akcja internautów pozostawała bez odpowiedzi portalu społecznościowego. Strona nie została zawieszona, w dalszym ciągu publikowane są na niej karygodne wypowiedzi i fotomontaże obrażające osobę bł. Jana Pawła II. Jedyne działania, jakie podjął Facebook, to zakwalifikowanie strony do "Kontrowersyjnego Humoru".

Widać, że polityka właścicieli Facebooka nie jest równa wobec wszystkich.za:www.naszdziennik.pl /pkn/