Niesiołowski zachował immunitet.

Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu. Chodziło o to, by Niesiołowskiego można było pociągnąć do odpowiedzialności za nieprawdziwe słowa na temat ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. /.../

To jest typowa polityczna awantura, obrzydliwa, nieprawdopodobnie obrzydliwa, zarzuty obrzydliwie pisowskiej hucpy, próby takiego kolejnego na trumnach dorwania się do władzy. Pisowski motłoch wył na pogrzebach. (...) Na razie były trzy ekshumacje. Myślę, że te rodziny za nie zapłacą: Gosiewskiego, Kurtyki, Wassermanna. Mam nadzieje, że za nie zapłacą; nie może być tak, że obciąża się Skarb Państwa tego rodzaju kosztami - mówił Niesiołowski na antenie "Superstacji".

Pełnomocnik Zuzanny Kurtyki już wtedy oświadczyła, że "nikt z rodziny J. Kurtyki nie tylko nie żądał ekshumacji, ale wprost przeciwnie - Zuzanna Kurtyka złożyła oświadczenia do Prokuratury, że nie wyraża zgody na ekshumację. Oświadczenie to nie zostało uwzględnione przez Prokuraturę, która z urzędu, dokonała ekshumacji zwłok Janusza Kurtyki".

Za uchyleniem immunitetu Niesiołowskiemu głosowali posłowie PiS, Solidarnej Polski i Ruchu Palikota. Przeciwni byli parlamentarzyści PO, PSL i SLD.

Wuj

za:http://wpolityce.pl (kn)
***


wPolityce.pl: Co oznacza głosowanie, które pozwoliło zachować immunitet Stefanowi Niesiołowskiemu, a tym samym wyklucza możliwość stanięcia tego polityka w sądzie na przeciwko Zuzanny Kurtyki, która zarzuca mu zniesławienie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej?

Jacek Świat: Należy przypomnieć, że dokładnie dwa miesiące temu Sejm głosował nad uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi i wtedy większość zagłosowała za. Wówczas na sali padło takie stwierdzenie, że "tylko tchórze chowają się za immunitetem". Spotkało się to z oklaskami ze strony posłów Platformy między innymi. Więc to bardzo dobrze pokazuje, jaka jest moralność tej ekipy.

/.../

wPolityce.pl: Przed głosowaniem mówił pan, że to być może najważniejsze głosowanie dla tego Sejmu, bo daje posłom szansę. Na co to była szansa, jak rozumiem poprzez głosowanie zachowujące immunitet Niesiołowskiego stracona szansa?

Jacek Świat: Parlament stracił szansę na uratowanie resztek godności i honoru. Parlament ma i tak bardzo złe notowania w społeczeństwie, parlament był areną wielu gorszących sytuacji, ale w moim przekonaniu to, co się dzisiaj stało przełamało kolejna barierę. Chyba tak nie było w tym parlamencie, by bronić kłamcy przeciwko straszliwie skrzywdzonemu człowiekowi.

/.../
Rozmawiał Marcin Wikło

za:http://wpolityce.pl