Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto kieruje Luftem?

Prof. Krystyna Czuba, medioznawca, etyk, była senator i członek rady programowej TVP Polonia, wykładowca UKSW i WSKSiM w Toruniu:

Pan Krzysztof Luft, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, posuwa się bardzo daleko, krytykując i atakując Episkopat Polski. Nie wiem, kto mu każe tak czynić i co jest tego przyczyną, czy jakie ma dyrektywy. Myślę, że nie panuje nad tym, co jest jego zobowiązaniem jako urzędnika państwowego – wysokiej rangi urzędnika państwowego.

Pan Jezus powiedział: „Komu więcej dano, od tego więcej wymagać będą”. Powinniśmy pamiętać te słowa Chrystusa w każdej naszej życiowej sytuacji.

Jeżeli pan Luft zapomina, że był wierzący czy jest wierzący, to niech nie zapomina o tym, że ma stanowisko, z którego musi się rozliczyć. Nie może działać przeciwko demokracji, bo wszystko wskazuje na takie działania.

Pan Luft stwierdził, że „nacisk” zawiesza demokrację. Należy pamiętać, że w demokracji są równe prawa dla każdego. Właśnie o te równe prawa dla wszystkich obywateli mamy obowiązek upomnieć się w imieniu innych. Polscy biskupi jako przedstawiciele wszystkich wierzących, hierarchowie Kościoła mają dodatkowo takie moralne zobowiązanie: Upominać się o głosy katolików, nie o telewizję dla redemptorystów, tylko o te miliony osób, które wyraziły swój głos, chociażby podpisując się w obronie Telewizji Trwam.

Jeżeli pan Luft pozwala sobie na takie niegodne, niestosowne i nieetyczne zachowania, to podważa opnie urzędnika państwowego i sam siebie degraduje. Gdyż człowiek, który tego słucha, czyta to, widzi wyraźnie, że jest to dalekie od kultury, demokracji i od chrześcijaństwa. Wszystko to powinno obowiązywać jako normy ogólnoludzkie.

Jeszcze raz zaznaczę, biskupi mają nie tylko prawo, ale są zobowiązani, żeby w imieniu Kościoła katolickiego i jego członków być głosem. Nie jest to żaden nacisk. Jest to głos hierarchów widzących wiele nieprawidłowości


za:www.naszdziennik.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.