Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bruksela zakazuje Wielkanocy! I nie tylko.

Wielkanoc to teraz zakazane słowo w szkołach i ma zniknąć z oficjalnych kalendarzy - tak zadecydowano w Belgii. Wszystko z troski o wyznawców innych religii. Słowo Wielkanoc ma zniknąć ze słownika m. in. w kontekście szkolnych ferii, by wyznawcy innych religii niż chrześcijaństwo nie czuli się dyskryminowani.

Zakaz ma dotyczyć jedynie obszaru francuskojęzycznego. W Belgii katolicyzm wyznaje większość obywateli – ok. 58 proc. Islam wyznaje ok. 3,6 proc., protestantyzm 1,1 proc., prawosławie 0,6 proc. buddyzm 0,3 proc., a judaizm ok. 0,2 proc..

Oprócz "Wielkanocy", z belgijskich szkół znika więc też "Boże Narodzenie", "Wszystkich Świętych" i  "karnawał" – podaje RMF24.pl

za: http://us.cdn3.123rf.com (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.